UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • A dzisiaj ja podbudowany postawą nauczycieli poszedłem do pracodawcy po 1000 podwyżki i usłyszałem, że jak się nie podoba się to pożegnamy się bez żalu i czułych pożegnań. Tak to działa w gospodarce wolnorynkowej. Mamy rynek pracownika nie pracodawcy. Wszędzie brakuje ludzi. Wolny wybór, nikt nikogo na siłę kajdanami do pracy w szkole nie zmusza. Poczuj jeden z drugim jak to jest przestawić się na pracę opartą o wynik. 40 godzinny wymiar pracy i nikt nie pyta jak się nie wyrabiasz, po prostu usłyszysz, że się nie nadajesz. Gdzie liczy się wynik finansowy firmy, rachunek ekonomiczny i tak dalej. No ale kto zrezygnuje z ciepłej posadki w szkole. Złożyli by się pod siebie poznając co to znaczy praca. Tak ja nie poznałem warunków pracy w szkole ale nie jest to wiedza tajemna. Dwie godziny chcieli Wam dołożyć do pensum, wielkie larum, jakim prawem. Rodzice fatalni, dzieci tylko przeszkadzają, program nie taki, wszystko na anty.
  • Brednie anonimowego trolla - zamiast jęczeć w internecie i pluć na nauczycieli powinieneś dogadać się ze współpracownikami i solidarnie pójść do szefa po podwyżkę lub zagrozić strajkiem. Tyle że jak ktoś ma nakładzione przez 3 dekady do łba, że "liczy się wynik finansowy firmy, rachunek ekonomiczny i tak dalej", to nic dziwnego, że na solidarność pracowniczą reaguje jak Pies Pawłowa, zaś w życiu kieruje się wyłącznie egoizmem i zawiścią do tych, co potrafią się zorganizować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    4
    LewicaRazem(2019-04-26)
  • @LewicaRazem - Podpis Panie nieanonimowy masz jak ta partia na granicy błędu statystycznego. Odezwał się znawca tematu, specjalista od waty w uszach. Każdy jest kowalem własnego losu, dojdziesz do ściany zmieniasz pracę, proste jak drut. Nie liczy się kondycja firmy ? Ciekawa teoria. Rozdawnictwo było w innym systemie gospodarczym.
  • "jak ta partia na granicy błędu statystycznego" - oby ta partia nie wróciła, zmiatając pis i po do błędu statystycznego.
  • Widzisz anonimku, w swoim egoizmie, zawiści i zwyczajnej ignorancji nie jesteś sobie nawet w stanie wyobrazić, że można być solidarnym w walce o godność i prawa pracownicze, podobnie jak nie masz bladego pojęcia, że to nie pracodawca jest bogiem i carem w zakładzie, ale solidarna załoga, bo bez niej kapitalista może sobie sam co najwyżej w pompkę dmuchnąć a nie przytulać kolejne miliony. Postawa, którą prezentujesz (ściana i zmiana pracy) jest typowym bełkotem ogłupionego przez neoliberałów wyrobnika, który ma być potulny, bierny i na tyle nieogarnięty (oraz szczujący na innych, odważniejszych), by nie zaprotestować, kiedy dyma się go na każdym kroku. Można powiedzieć, że jesteś smutnym efektem polskiego neoliberalizmu ostatnich 30 lat i typowym produktem dzikiego kapitalizmu - wstyd, bo twoi m. in. rodacy oddawali kiedyś życie, żebyś dziś mógł korzystać ze swoich praw, o których w swojej ignorancji ani nie pamiętasz, ani nawet wiedzieć nie chcesz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    3
    LewicaRazem(2019-04-26)
  • @LewicaRazem - Z psychoanalizy pała. Z dystansu do pewnych spraw i odrobiny ironii również zero. Pożycz mi ten podręcznik propagandowy ? Star dobre wzorce rodem z Lenina ? Kiedy moi rodacy oddawali życie, Twoi najwyraźniej wykuwali socjalizm i przyjaźń polsko - radziecką.
  • Widzisz ignorancie, i to jest dokładnie reakcja Psa Pawłowa - ja ci o prawach pracowniczych i walce o robotniczą godność od co najmniej XIX wieku, a ty zaraz o Leninie i przyjaźni polsko-radzieckiej. Leszcz jesteś bez pojęcia i zwykły troll anonimowy, szkoda na ciebie klawiatury i czasu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    LewicaRazem(2019-04-26)
  • @LewicaRazem - Psycholog;) Torcik Pawłowa sobie zjedz ignorancie jeden. Może Ci przejdzie napinanie się. Obok Leszcza nawet nie leżałeś więc epitety spływają po mnie jak po kaczce, zostaw swoje teksty dla kolegów spod budki z piwem albo małżonki. .
Reklama