UWAGA!

Światowy dzień chorych

We wtorek 11 lutego w katedrze św. Mikołaja chorzy oraz osoby starsze i ich opiekunowie mogą wziąć udział w uroczystym nabożeństwie.

Światowy dzień chorych obchodzony jest każdego roku 11 lutego, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msza św. w katedrze rozpocznie się o godz. 10.
      
       Papież Franciszek pamiętał o chorych
      
W tym roku myślą przewodnią obchodów dnia chorych są słowa z 1 Listu św. Jana: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci” (1 J 3,16). Nawiązując do nich, papież Franciszek w swoim orędziu do chorych i ich opiekunów zwrócił uwagę, że „Dowodem prawdziwej wiary w Chrystusa jest dar z samego siebie, pokrywający się z miłością bliźniego, zwłaszcza tych, którzy na nią nie zasługują, osób cierpiących, czy usuniętych na margines”. Dlatego: „Kiedy z czułością podchodzimy do osób potrzebujących leczenia, to niesiemy nadzieję i uśmiech Boga w przeciwieństwa świata. Kiedy stylem naszego działania staje się wielkoduszne poświęcenie dla innych, to tworzymy przestrzeń dla Serca Chrystusa i jesteśmy nim rozpaleni, wnosząc w ten sposób nasz wkład do przyjścia Królestwa Bożego”. Na zakończenie swojego orędzia wszystkim chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom papież udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama