UWAGA!

Uczniowie na start

Elbląg, Uczniowie na start
fot. AD (archiwum portEl)

Trwa trzecia edycja „Lekcji z ZUS”. Tym razem jednak konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, będących częścią tego edukacyjnego przedsięwzięcia, ma status olimpiady. Wiedza, nagrody, ale i indeks na uczelnię kusi coraz bardziej. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 14 listopada, a pierwszy etap olimpiady już 29 listopada.

W województwie warmińsko-mazurskim zgłosiło się wielu chętnych do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu „Lekcje z ZUS”. Na chwilę obecną jest już 38 szkół w tym ponad 2600 uczniów (oddział ZUS w Olsztynie 26 szkół w tym 1600 uczniów, oddział ZUS w Elblągu 12 szkół w tym około 1000 uczniów).
       Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdobywają wiedzę z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura-Twoja przyszłość, w Twoich rękach", „e-ZUS, czyli firma pod ręką”, aby móc przystąpić do kolejnych etapów przedsięwzięcia.
       Pierwszy etap olimpiady – szkolny, to rywalizacja indywidualna, który już 29 listopada. Drugi etap odbędzie się na szczeblu wojewódzkim w marcu 2017 roku. Będą w nim brały udział trzyosobowe zespoły ze szkół wyłonionych w pierwszym etapie. Ostatnia część to ogólnopolski finał w Centrali ZUS w Warszawie. Podczas finału o zwycięstwo walczyć będą najlepsze zespoły z całego kraju – przedstawiciele województw.
      
       Zgłoszenia do udziału w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych przyjmowane są tylko do 14 listopada. Wszelkie pytania można kierować do oddziału ZUS w Olsztynie pod nr tel. 89 521 21 88 lub tel. kom. 797 188 143; barbara.piotrowska05@zus.pl. Natomiast do oddziału ZUS w Elblągu pod nr tel. 55 641 92 63 lub tel. kom. 502 009 969; cybulskaag@zus.pl.
      
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama