UWAGA!

Wilki w gminie Godkowo. Policja apeluje o ostrożność

 
Elbląg, Do ataku wilków doszło w gminie Godkowo,
Do ataku wilków doszło w gminie Godkowo, fot. Głos Pasłęka

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o obecności wilków na terenie gminy Godkowo. W dwóch wsiach zaatakowały zwierzęta gospodarskie. Apelujemy do mieszkańców o ostrożność – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Elblągu.

Wilki zagryzły zwierzęta gospodarskie w Piksajnach i Skowronach (gmina Godkowo).

- Otrzymaliśmy informację, że wilki zagryzły zwierzęta gospodarskie na pastwiskach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w rejonie miejscowości Piskajny. Wilki zagryzły tam trzy cielaki. Drugi przypadek dotyczy zagryzienia dwóch owiec, dziesięć kolejnych zostało przez wilki pogryzionych. Apelujemy o nadzór nad zwierzętami gospodarskimi i domowymi, nadzór nad dziećmi i zwracamy uwagę grzybiarzom, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Oba przypadki ataku wilków miały miejsce blisko zabudowań gospodarskich, znajdujących się w środku wioski. Działo się to w godzinach pomiędzy godziną 12 a 14 – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Ostrzeżenie i apel zamieściła również na swojej stronie gmina Godkowo.

- Apelujemy do mieszkańców o szczególny nadzór nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Prosimy o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych tak, aby nie stały się one pożywieniem dla dzikiej zwierzyny - apeluje burmistrz Godkowa.

Przypomnijmy, że do ataku wilków doszło w marcu w Stobojach (gm. Milejewo). Rolnik twierdził, że zagryzły mu psy. Sprawę zgłosił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

RDOŚ przypominał wówczas że, dobrą „metodą” na wilki są fladry, sznury z przywiązanymi kawałkami materiału w jaskrawych barwach, zazwyczaj czerwonymi. Współcześnie fladry wykorzystuje się (obok pastuchów elektrycznych i psów stróżujących) w ochronie zwierząt gospodarskich przed drapieżnikami (połączenie tej metody z obydwiema wspomnianymi obniża prawdopodobieństwo szkód ze strony drapieżników prawie do zera)

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama