UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pensja nauczycieli to nie tylko ta zasadnicza ale do tego dochądzą rózne dodatki: motywacyjne, funkcyjne plus nadgodziny i zatępstwa doraźne. Oprócz tego jest średnia urlopowa, zfśs, 13,nagrody itp. Wolne wakacje, ferie, przerwy świąteczne i praktycznie wiekszość bez problemu dorabia w innych szkołach, ponieważ pensum przedmiotowców to 18 godzin tygodniowo, w przypadku zwykłego etatowca tydzień pracy wynosi 40 godzin. Wątpię, że nauczyciele co dziennie sprawdzają sprawdziany i przygotowują się do zajęć.
  • @Tak - Rozwiej swoje wątpliwości - przyjdź uczyć. Dodatki he he he. Fu kcyjny kto ma? Dyrektor i wice. Motywacyjny... Ja mam 100 zł brutto. Nadgodziny - nic dziwnego, że dodatkowo płatne. Ty też możesz dorobić i spodziewasz się kasy za dodatkową pracę. I tak, codziennie sprawdzam sprawdziany albo prace domowe. Jak mam prace klasowe w liczbie150,na każdą 15 minut, to policz, ile to czasu. Jak sprawdzian w 2 klasach w tygodniu, to w nastepnym tygodniu w kolejnych dwóch. A w trzecim prace domowe, a jedno i drugie równolegle też. Szkolenia 5-6 w semestrze, rad 22 w roku, zebrań z rodzicami 6,poza tym codziennie kontakt z rodzicami... ehh
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    cymbał szkolny(2023-01-25)
  • @cymbał szkolny - Wyczuwam wypalenie zawodowe, jeśli jest tak strasznie to należy zmienić pracę i po kłopocie. Znam środowisko bardzo dobrze i wiem jak nauczyciele "troszczą" się o przekazanie wiedzy. By the way ciekawe jak nauczyciele wychowania fizycznego wypełniają swoje obowiązki poza lekcjami albo panie na świetlicach szkolnych. Dodatek funkcyjny może być także za wychowawstwo klasy.
Reklama