Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short-tracku

Elbląg, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short-tracku

W miniony weekend, łyżwiarze Orła Elbląg brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Świdnicy w short-tracku. Zawodnicy Ireneusza Borowieckiego zdobyli 6 medali.

Mistrzem Polski juniorów na wszystkich 4 dystansach oraz w wieloboju został Jędrzej Borowiecki. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego zawodnika Olimpiady.

Sztafeta mieszana juniorów młodszych w składzie: Ada Jażdżyńska, Jan Stosik (Orzeł Elbląg) oraz Weronika Biller, Aleksander Sakowicz (MOSiR Giżycko) wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski.

- Zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji klubów ustępując jedynie Juvenii Białystok i AZS-owi Opole. W klasyfikacji województw, razem z WMKS-em Olsztyn i MOSiR-em Giżycko, zajęliśmy 3 miejsce – tłumaczy Ireneusz Borowiecki, trener elbląskiego Orła.

Wysokie, 4 miejsce zajęła Ada Jażdżyńska na dystansie 777 metrów. Sztafeta juniorek młodszych w składzie Ada Jażdżyńska, Katarzyna Reindl (Orzeł Elbląg) oraz Weronika Biller (MOSiR Giżycko) uplasowała się na 4 miejscu, natomiast sztafeta w składzie Maja Krause (Orzeł Elbląg) oraz Zofia Kukielska, Magdalena Kuck (WMKS Olsztyn) na miejscu 5.

Już za 2 tygodnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Gdańsku, na których będzie startował nasz reprezentant - Jędrzej Borowiecki.