Orły na mistrzostwach Polski

Elbląg, Amelia Nowakowska i Martyna Górka z Orła Elbląg rywalizowały na mistrzostwach Polski (kadr z kanału YT PZŁS)

Zawodnicy Orła Elbląg weekend spędzili na mistrzostwach Polski. W Białymstoku rywalizowali młodzicy i młodzieżowcy.

Wśród młodzieżowców najlepiej spisał się Krzysztof Reindl, który punkty zdobywał na wszystkich trzech dystansach. Na 500 m. był szósty, na 1000 m. - siódmy Najlepszy wynik osiągnął na dystansie 1500 metrów, gdzie został sklasyfikowany na 5. miejscu. Wśród dziewcząt rywalizowały Zuzanna Rumak, która zajęła następujące miejsca: na 500 m. - 5., na 1000 m. - 15., na 1500 m. - 12. ; oraz Kamila Stankiewicz sklasyfikowana odpowiednio na: 500 m. - 8., na 1000 m. - 8., na 1500 m. - 9.

Młodzicy

Reprezentacja Orła Elbląg na mistrzostwa Polski młodzików liczyła sześć osób. Najlepiej wypadła Amelia Nowakowska, która w klasyfikacji wielobojowej została sklasyfikowana na szóstym miejscu. Elblążanka na poszczególnych dystansach zajęła odpowiednio: na 500 m – 5. miejsce, na 777 metrów – 5 miejsce, na 1000 metrów – 4. miejsce, na 1500 metrów – 4. miejsce. Jej klubowa koleżanka – Martyna Górka na mistrzostwach zajęła 8. miejsce. Pozycje na poszczególnych dystansach: 500 m. - 8. miejsce, 777 m. - 32. miejsce, 1000 m. - 8. miejsce, 1500 m. - 9. miejsce.

Wśród chłopców najlepiej wypadł Tymon Hryniewicz – w wieloboju sklasyfikowany na 5. miejscu. Elblążanin dwa razy uplasował się tuż za podium – czwarty był na 1000 m. i 1500 m. Na dystansach 500 m. i 777 m został sklasyfikowany na piątym miejscu. Ósme miejsce w wieloboju zajął Michał Krause (6. miejsce na 500 m., 10. miejsce na 777 m., 8. miejsce na 1000 m. i 8. miejsce na 1500 m.). W pierwszej dziesiątce znalazł się także Oskar Sokołowski. (12. miejsce na 500 m., 7. miejsce na 777 m., 10. miejsce na 1000 m. i 9. miejsce na 1500 m.). Jakub Olak rywalizację zakończył na 15. miejscu w wieloboju.

Bardzo dobrze zaprezentowały się elbląskie sztafety. Chłopcy w składzie: Tymon Hryniewicz, Michał Krause oraz Oskar Sokołowski zajęli drugie miejsce za Juvenią Białystok. Dystans 2000 metrów elblążanie przejechali w czasie 3:13:117 minuty. Sztafeta mieszana Orła w składzie Martyna Górka, Amelia Nowakowska, Tymon Hryniewicz i Michał Krause również zajęła drugie miejsce z czasem 3:06:646 minuty. Oskar Sokołowski wystąpił w sztafecie mieszanej w składzie reprezentacji województwa warmińsko – mazurskiego i zajął trzecie miejsce. Druga sztafeta warmińsko – mazurska z Jakubem Olakiem została sklasyfikowana na 7. miejscu.

Amelia Nowakowska i Martyna górka z Orla Elbląg wraz z Michaliną Wawer z Short Track MOSiR Giżycko stworzyły sztafetę dziewcząt i wystąpiły pod szyldem Warmii i Mazur. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce osiągając zdecydowanie najlepszy czas 3:09:551 minuty w tej dyscyplinie.

W klasyfikacji punktowej Orzeł Elbląg zdobył 40 punktów i zajął drugie miejsce za Juvenią Białystok.

• Magiczny zespol, który bez fanfar sięga po najwyzsze trofea krajowe w swojej kategorii wiekowej - gratulacje dla trenera Borowieckiego i jego GWiAZD. Dzieciaki z Elblaga i okolic, bierzcie rodziców za rękę i do trenera Borowieckiego!!! Najpierw wpadnijcie na trening, jeśli urzeknie was "pociag"to będzie początek przygody ze sportem na wyczynowym poziomie, reszta zależec bedzie od waszej ambicji, charakteru, uporu, systematyczności czyli tego co uczyni z WAS w przyszłości wartościowymi ludźmi. Powodzenia!
  • Wielkie gratulacje dla całej ekipy. .. .. Hashtagi: #Shortfan
  • Aż się prosi by przywrócić świetność lyzwiarstwu szybkiemu w Elblągu. Nie stać nas na długi tor więc pozostaje krotki. Co na to włodarze miasta? Gwiazda p. Pilejczyk zbladła czas na nowe! Potrzebna epidemia sportowa!
  • Gratulacje dla zawodników i trenera. Bardzo udany występ. No i mistrzostwo w sztafetach !!!!! Brawo. Walczyli na najwyższym poziomie.
  • Ogromna praca i wiele wyrzeczeń to efekt ostatnich osiągnięć. Szkoda, że UM nie przewiduje stypendiów sportowych dla młodzików. W końcu mamy w Elblągu Mistrzów Polski. Ogromne brawa dla trenera i wszystkich zawodników short track. Hashtagi: #shorttrack
    4
    0
    karolina.go2(2022-03-14)
  • Fajnie że artykuł jest, ale, na sztukę, aby było. Tytuł nie zachęca, przepisane miejsca z tabeli. Można się zawsze skonsultować z kimś z klubu co ważnego wydarzyło się np. na Mistrzostwach Polski Młodzików. Jest różnica w stwierdzeniu "sztafety dobrze sie spisały i zajęły 1,2 miejsce", a mamy Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Brak informacji o podsumowaniu sezonu OZR, które odbyło się na koniec zawodów. Zdjęcie z ekranu z YouTube do artykułu :) Polecam zajrzeć na Facebook: KS Orzeł sekcja short track.
  • Wielki sukces zawodników i trenera Borowieckiego!!! Wielkie brawa!!! Ileż pracy, ile samozaparcia. Prawdziwi sportowcy i zapaleńcy. Szkoda, że nie dostrzega tego nasze miasto. Praca trenera za statuetki. .. A tytuł artykułu- znów porażka.