UWAGA!

„Śledziem” po puchar (żeglarstwo)

 Elbląg, „Śledziem” po puchar (żeglarstwo)
(fot. rp)

W sobotę (27 czerwca) w Nadbrzeżu odbyły się Regaty o Puchar Prezydenta Elbląga. W aurze sprzyjających wiatrów oficjalnie rozpoczęto tu sezon żeglarski. W regatach wystartowało 21 jachtów. Trasa wiodła tzw. śledziem z Nadbrzeża do Tolkmicka i z powrotem do Nadbrzeża, a do pokonania były dwa okrążenia tej trasy. Zobacz fotoreportaż z regat.

W klasyfikacji bezwzględnej (spośród 21 jachtów) zwyciężył jacht „Braniewo” (Ryszard Doda) przed „Bezanem” (Daniel Justyński) i „Czeczeną” (Grzegorz Szlendak).
       Natomiast w klasyfikacji po przeliczniku w grupie I (spośród 10 jachtów) zwyciężyła „Czeczena” (Grzegorz Szlendak) przed „Sequoią” (Edward Wielgoszyński) i „Prodeko” (Sebastian Nienadowski). W grupie II (spośród 11) zwyciężył jacht „Szuman” (Tadeusz Zbróg) przed „Vega-Alfą” (Leszek Kapczyński) i „Grogiem” (Krzysztof Boss).
       Kończąc regaty i zapraszając jednocześnie na następne, organizatorzy dziękowali wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji imprezy oraz sponsorom, a także uczestnikom i gościom - za przybycie.
      
      
rp
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama