UWAGA!

Taneczne ferie EKT „Jantar”

 Elbląg, Taneczne ferie EKT „Jantar”
Fot. Centrum Tańca Promyk

W poniedziałek, 24 stycznia rozpoczęły się ferie skierowane do tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, których organizatorem było Stowarzyszenie Jantar. Dziś już ostatni dzień półzimowiska. Był to idealnie zorganizowany - aktywny wypoczynek pod okiem doświadczonych wychowawców, instruktorów sportowych i animatorów przy jednoczesnym promowaniu zdrowego trybu życia.

Akrobacje na lodzie, miliony podskoków w parku trampolin, intensywne treningi taneczne czy innowacyjne warsztaty teatralne oraz seans w Kinie „Światowid” to wszystko było udziałem uczestników zadania "Taneczne ferie", dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Był to aktywnie spędzony czas, który głównie ukierunkowany był na pogłębianie umiejętności tanecznych przez dzieci zainteresowane tą dyscypliną sportu. Młodzi tancerze przez cały tydzień pracowali nad tańcami standardowymi i latynoamerykańskimi, które kształtowały ich kondycję i wytrwałość. Wspólnie spędzony czas wzmocnił więzy między nimi i utrwalił poczucie przynależności do grupy.

Grupa daje siłę i wsparcie, jest motywacją do lepszej pracy - mówi Anna Czyżyk - instruktor tańca - W momentach zniechęcenia i słabości trudniej jest zrezygnować ze swojej pasji. W grupie kształtuje się również umiejętność współdziałania, odpowiedzialność za wspólne cele – dodaje Anna Czyżyk.

Uczestnicy półzimowiska nie próżnowali. Dni zaczynały się od intensywnej rozgrzewki a w codziennym programie były również dwa treningi taneczne. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Po tak intensywnym tygodniu widać, że dzieci bardzo się zintegrowały. Podobały im się zaproponowane formy aktywności a także treningi taneczne, na których utrwalony został duży zakres programu tanecznego.

Dzieci uczestniczące w półzimowisku znajdują się na początku drogi tanecznej - mówi Mateusz Czyżyk - wiceprezes Stowarzyszenia Jantar - ale już po tym tygodniu można stwierdzić że są bardzo zaangażowane i chętne do kontynuowania nowej pasji – podsumowuje Mateusz Czyżyk.

Program zimowiska został przygotowany tak, aby dzieciom stworzyć możliwość rozrywki, rozwoju, ale również wypoczynku. Zaś wszystkie zaplanowane atrakcje mają przyczynić się do pogłębiania i doskonalenia ich pasji, oraz zadowolenia uczestników.

Półzimowisko realizowane jest w ramach zadania pn. "Taneczne ferie" dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Centrum Tańca Promyk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama