UWAGA!

Katalog szyty czy klejony? Sprawdzamy różnice

 Katalog szyty czy klejony? Sprawdzamy różnice

Katalogi pozwalają na eleganckie zaprezentowanie oferty sprzedażowej, promowanie wybranych usług lub produktów i przekazywanie ważnych informacji. Stosowane są od dawna, a ich popularność nie słabnie. Przedsiębiorstwa zainteresowane drukiem katalogów stają jednak przed pierwszym poważnym dylematem już na samym początku: lepiej wybrać katalog szyty czy klejony?

Katalogi szyte i klejone - główne różnice

Technika łączenia stron i grzbietu broszury wpływa na jej zakres zastosowania. To, czy lepiej wybrać katalog szyty, czy klejony, zależeć będzie od wielu czynników indywidualnych i zastosowania.

Katalogi szyte mają strony łączone stalowymi lub aluminiowymi zszywkami. Często posiadają specjalne wypustki, które umożliwiają wygodne przechowywanie dokumentów w segregatorze. Zgodnie z nazwą sposób łączenia katalogów szytych odbywa się za pomocą specjalistycznego kleju drukarskiego o dużej wytrzymałości. Najpopularniejszym spoiwem jest klej typu Hot-melt, ale jeszcze lepsze rezultaty osiąga się przy zastosowaniu metody PUR. W zależności od zastosowanej metody oraz objętości wciąż może istnieć możliwość rozłożenia katalogu na płasko. Taki produkt będzie miał nieco mniejszą odporność na częste i gwałtowne użytkownie niż broszury ze zszywkami.

Każdy z takich katalogów może sprawdzić się doskonale w wielu zadaniach i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Przy składaniu zamówienia w dobrej drukarni internetowej ma się wpływ nie tylko na aspekty projektowe, ale także rodzaj zastosowanych zszywek i papieru, kolorystykę druku i okładki, a także inne szczegóły techniczne.

 

Ekskluzywne katalogi klejone do dużej objętości stron

Katalogi klejone najbardziej nadają się do grubszych broszur, np. poradników, instruktaży i dokumentów ofertowych. Wyróżniają się najbardziej eleganckim wyglądem, dlatego często są wybierane przez przedsiębiorstwa oferujące luksusowe produkty i rozwiązania.

Katalog klejony ma bardzo dobrą wytrzymałość grzbietu i wysoką elastyczność. Przewracanie stron jest niezwykle wygodne, a grzbiet nigdy nie będzie się zaginał pomimo nawet dużej objętości. Jeśli na pierwszym miejscu stawia się estetykę wykonania, to warto zdecydować się właśnie na warianty klejone.

Świetne jakościowo katalogi klejone pur dostępne są na stronie: https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1741/katalogi-klejone-pur sprawdzą się one do najgrubszych broszur oraz dokumentów, które wymagają najwyższej dbałości o detale.

 

Katalogi szyte idealne do pracy na co dzień

Szyte katalogi również mają bardzo wiele zalet. Zaliczamy do nich niższy koszt produkcji, szybki czas realizacji i bardzo dużą wytrzymałość. Na uwagę zasługuje także wspomniana możliwość przechowywania katalogów w segregatorze, jeśli posiadają one wbudowane specjalne zszywki. Odmiany te doskonale sprawdzają się przy niższej objętości stron, umożliwiając wygodne przeglądanie i niski stopień zużycia przez wiele lat. Wariant ten także będzie umożliwiał częściową personalizację, w tym wybór rodzaju papieru i jego gramatury, kolorystyki wydruku i pozostałych aspektów technicznych.

Ostatecznie na pytanie, czy lepiej wybrać katalog szyty, czy klejony, każdy musi odpowiedzieć sam w zależności od tego, do czego konkretnie potrzebuje takiej formy.

Materiał 127583

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie