UWAGA!

Kreatywne tworzenie stron internetowych – jak zrobić to samodzielnie?

 Kreatywne tworzenie stron internetowych - jak zrobić to samodzielnie?

Profesjonalne tworzenie stron internetowych od podstaw wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, w tym znajomości HTML, CSS, JavaScript czy Php. Z uwagi na konieczność posiadania określonych umiejętności, usługa polegająca na indywidualnym stworzeniu serwisu czy sklepu internetowego nie jest tania. Co więc zrobić, jeśli nie dysponujemy odpowiednio dużym budżetem, albo nie chcemy przeznaczyć na stworzenie strony większych funduszy? Na szczęście nie musimy zdobywać obszernej wiedzy i przyswajać wielu niezbędnych informacji o tworzeniu witryn www. Możemy skorzystać z gotowego kreatora stron internetowych. Poznaj to przydatne narzędzie!

Czym jest kreator stron internetowych?

Znany w obecnej postaci kreator stron www jest narzędziem dostępnym mniej więcej od dekady. Wcześniejsze kreatory wymagały zainstalowania na dysku komputera i nie dawały tak wielu możliwości jak współczesne. Ze względu na ogromne zainteresowanie użytkowników, dostawcy usług internetowych starają się ciągle ulepszać swoje produkty, umożliwiając coraz łatwiejsze i szybsze tworzenie stron przez osoby, które nie znają ani HTML, ani języków programowania.

Na dzisiejszym kreatorze można pracować z poziomu przeglądarki internetowej, a stworzona przy jego pomocy strona zwykle nie odbiega jakością od strony stworzonej na indywidualne zamówienie. Oczywiście trzeba podczas procesu tworzenia witryny uwzględnić pewne techniczne ograniczenia, jednak jest ich coraz mniej, a dostępne narzędzia odznaczają się coraz większą elastycznością pod względem struktury.

 

Jaka powinna być strona internetowa stworzona przy pomocy kreatora?

Miarą tego, czy kreator jest narzędziem wysokiej jakości, czy też nie, jest przede wszystkim strona, która została stworzona przy jego pomocy. Oczywiście nie mamy na myśli designu – ten jest kwestią względną i zależną od indywidualnego gustu. Użytkownikowi, który nie jest profesjonalistą w dziedzinie tworzenia witryn, trudno będzie ocenić również wady związane z optymalizacją strony pod kątem wyszukiwarek. Na szczęście o tę kwestię dbają zwykle twórcy kreatorów, dzięki czemu możesz być w zasadzie pewnym kreatorów udostępnianych odpłatnie przez znanych na rynku dostawców usług. Wśród cech, które ocenisz samodzielnie i na które warto zwrócić uwagę, należy wymienić:

 

- duży wybór szablonów, bogatą kolorystykę serwisu. W dobrych kreatorach można zmodyfikować layout szablonów;

- responsywność strony – witryna powinna automatycznie dopasowywać się do formatu wyświetlacza (monitora komputera PC, laptopa, tabletu, smartfona czy telewizora);

- możliwość połączenia strony z kontami w mediach społecznościowych;

 

Te wszystkie cechy możesz zwykle sprawdzić, zanim dokonasz opłat — w tzw. okresie próbnym lub pobierając wersję demo.

 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kreator?

Narzędzie do tworzenia stron, dzięki któremu twoja witryna powstanie szybko i będzie atrakcyjna, musi spełniać kilka podstawowych warunków. Wśród najważniejszych cech dobrego kreatora należy wymienić:

 

- możliwość prowadzenia bloga, który jest istotny oczywiście dla blogerów, ale także dla innych użytkowników, ponieważ stanowi dobre narzędzie do pozycjonowania strony;

- łatwą edycję zdjęć zamieszczanych w witrynie;

- możliwość dokonania zmian w kodzie HTML przez użytkownika;

- możliwość skorzystania z gotowych elementów – przycisków, formularzy, map, galerii zdjęć itp.;

- prosty, intuicyjny proces tworzenia stron.

 

Najlepszymi dostępnymi obecnie na rynku kreatorami są narzędzia modułowe, w których stronę układa się z gotowych elementów – tekstu, grafik (które oczywiście można dopasować do swoich potrzeb), wspomnianych przycisków, map, formularzy, blogów itp.

Poszczególne elementy użytkownik pobiera z udostępnionej przez właściciela narzędzia bazy. Budowanie layoutu odbywa się metodą „przeciągnij i upuść”. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które pozwala na szybkie ułożenie poszczególnych elementów na stronie, a także łatwą zmianę – poszczególne bloki tekstów, grafiki czy przyciski po prostu przesuwa się, dodaje i usuwa za pomocą jednego kliknięcia, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Materiał 127731

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie