UWAGA!

Miejsce pełne smaków rodem z Ukrainy

 Miejsce pełne smaków rodem z Ukrainy
Fot. Michał Skroboszewski

Pyszne jedzenie, wspaniała atmosfera, przyjemność płynąca ze spotkań i delektowania się wyśmienitymi, ukraińskimi potrawami. To wszystko charakteryzuje właśnie restaurację Medowucha. Zobacz zdjęcia.

Pani Olga Zozulia, rodowita Ukrainka, jest szefową kuchni w nowej restauracji. Wraz z zespołem potrafi wyczarować wyśmienite potrawy ukraińskiej kuchni. Co poleca gościom? Zacznijmy – jak na dobry obiad przystało – od zupy.

- Choćby ukraiński barszcz. Z mięsem, warzywami, podamy razem z pampuszkami, czyli charakterystycznym, ukraińskim chlebem – wymienia pani Olga... - Są też pyszne ukraińskie pierożki, z mięsem, z kapustą, z twarogiem...

Pani Olga poleca też m. in. "deruny", a więc placki ziemniaczane. A także domową kiełbasę,

- Wszystko w restauracji Medochuwa powstaje według tradycyjnych, domowych, regionalnych receptur. Jak przygotowywała potrawy moja babcia i moja mama, tak teraz przygotowuję jedzenie ja sama – podkreśla z dumą Olga Zozulia. W restauracji Medowucha zjemy wyłącznie dania i produkty "własnej roboty". Wśród nich jest kotlet po kijowsku, gołąbki, domowe żeberka czy danie szefa kuchni: peczenia w glinianym garnku.

A do pysznego jedzenia warto wychylić kieliszek czegoś równie dobrego. W restauracji Medowucha na ul. Rybackiej skosztujemy pysznych napojów alkoholowych jak medowucha (na bazie wódki i miodu), chrienowucha (wódka i chrzan), perciwka (wódka i pieprz). Pycha!

Pyszne dania z serca starego miasta, gdzie znajduje się Medowucha, możemy też zamówić do domu, choćby przez serwis NaWynos. Jest też możliwość cateringu, a także organizacji imprez okolicznościowych. W lokalu urządzimy chrzciny, Komunie św., wieczory kawalerskie, urodziny...

- Medowucha to świetne miejsce na randkę, spotkanie biznesowe czy wypad na obiad z rodzinką – podkreśla zespół restauracji. - Mamy m.in. dania dla dzieci, duże zestawy przystawek dla większych grup, sałatki i wiele innych... Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Restaurację Medowucha znajdziesz w NaWynos.

 

 

Restauracja Medowucha

ul. Rybacka 25B, 82-300 Elbląg

Zamówienia i kontakt: 510 021 757

Godziny otwarcia:

wtorek-czwartek 12-21

piątek-sobota 12-23

niedziela 12-21

-- artykuł sponsorowany --


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie