UWAGA!

Ruszyło głosowanie na rewitalizację zielonej przestrzeni w Elblągu

 Ruszyło głosowanie na rewitalizację zielonej przestrzeni w Elblągu

Dziś rusza głosowanie na wybór 1 z 5 zielonych przestrzeni w Elblągu, która zostanie poddana rewitalizacji z inicjatywy Castorama Polska we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu. Przez najbliższe 2 tygodnie elblążanie będą mogli oddać swój głos w formie online i w sklepie Castorama Elbląg. Na rewitalizację wybranego przez mieszkańców miejsca, największa sieć z branży home improvement w Polsce przeznaczy 25 tys. zł.

Głosowanie na rewitalizację zielonej przestrzeni Elbląga potrwa do 11 lutego 2022 r.

 

O głosy mieszkańców i sfinansowanie rewitalizacji zielonej przestrzeni powalczą lokalizacje:

 

  • Otoczenie Centrum Sztuki Galeria EL od strony ul. Kuśnierskiej

Zielona przestrzeń w bliskiej okolicy jednej z najważniejszych instytucji kultury w Elblągu Galerii EL, która mieści się w dawnym gotyckim kościele p.w. Najświętszej Marii Panny, będącym pozostałością klasztoru dominikanów.

  • Bulwar Zygmunta Augusta

Zielona przestrzeń jednej z najstarszych dzielnic Elbląga przy Starym Rynku w bliskim otoczeniu rzeki Elbląg, licznie odwiedzana przez mieszkańców i zagranicznych turystów.

  • Plac Wolności

Działka znajdująca się nieopodal elbląskiej starówki, przy skrzyżowaniu ulicy Rycerskiej i ulicy Giermków.

  • Otoczenie Pomnika Odrodzenia

Działka w bliskiej okolicy „pasażu Elbląskiego”. Pomiędzy ul. Bałuckiego, a ul. 1 Maja.

  • Park Wojska Polskiego przy ul. 3 Maja

Zielona przestrzeń przy placu Konstytucji przy ul. Grobli Świętego Jerzego.

 

Głosować można na dwa sposoby: wypełniając ankietę online zamieszczoną w wydarzeniu, na profilu Castorama Elbląg na platformie Facebook https://fb.me/e/1oCidJ75R lub wypełniając kartę do głosowania dostępną przy kasach w sklepie Castorama Elbląg. Głosowanie jest anonimowe, co oznacza, że dane osobowe głosujących nie są w żaden sposób przetwarzane.

 

Projekt rewitalizacji przestrzeni Elbląga na rzecz lokalnej społeczności zostanie wykonany w duchu bioróżnorodności przez Castorama Polska w porozumieniu z władzami miasta. Sklep Castorama Elbląg jest zwycięzcą w inicjatywie „Zieleń za elektrograty – Jesień 2021”, podczas której zebrał największą ilość elektrośmieci – prawie 25 ton! Akcja „Zieleń za elektrograty” jest dodatkową formą nagrodzenia sklepu, który w trakcie zeszłorocznej akcji edukacyjnej „Kwiaty za elektrograty” zebrał największą ilość elektroodpadów.

 

Castorama Polska od lat z powodzeniem organizuje akcję „Kwiaty za elektrograty”, której celem jest kształtowanie proekologicznych zachowań konsumentów. Dzięki niej Klienci mogą oddać zalegający w ich domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zamian za sadzonki roślin (wrzosów, bratków, etc.). W efekcie tej zbiórki zużyty sprzęt trafia do organizacji odzysku, a klienci zyskują piękne domy i ogrody.

 

Sieć Castorama Polska od lat realizuje szereg działań w ramach strategii zrównoważonego rozwoju i wspiera inicjatywy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, podejmuje aktywności na rzecz edukacji lokalnych społeczności oraz pomaga tworzyć bliskie naturze domy dostępne dla wszystkich. Rewitalizacja zielonej przestrzeni w Elblągu jest kolejną inicjatywą wpisującą się w społeczną odpowiedzialność firmy – więcej informacji na ten temat dostępna jest na stronie castorama.pl/castorama/zrownowazony-rozwoj.

 

 

---materiał partnera---


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie