UWAGA!

Pozdrowienia od królowej

 Elbląg, Pozdrowienia od królowej
Fot. SP nr 21

Chyba najpoważniejszą korespondencję w dotychczasowym życiu wysłali i otrzymali przy okazji minionego Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 – wymienili bowiem życzenia i uprzejmości z samą królową Elżbietą II.

Uczniowie i nauczyciele postanowili wysłać świąteczną paczkę prosto do królowej Elżbiety II, a na odpowiedź z Windsor Castle nie przyszło im długo czekać.

Jak informuje Szkoła Podstawowa nr 21 ,w specjalnie przygotowanej paczce znalazły się ręcznie wykonane kartki ze świątecznymi życzeniami od uczniów klas I – III oraz kaligrafowane życzenia i oficjalny list. Ponadto do paczki trafiły albumy o Elblągu i obraz Bramy Targowej namalowany pastelami przez Julię Burzyńską z klasy 8d. Królowa otrzymała również nagranie świątecznej piosenki wykonanej przez uczniów klasy 4d.

Uczniowie i kadra szkoły życzyli królowej m. in. pokoju i szczęścia, a także, oczywiście, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, na taką korespondencję królewskie urzędy odpowiadają dość szybko, bo odpowiedź przyszła do szkoły w drugiej połowie stycznia.

- Na życzenie Królowej piszę, aby Wam podziękować za znakomite kartki, piosenkę, którą nagraliście oraz wiadomości, które wysłaliście do Niej na Boże Narodzenie.

Bardzo miło z Waszej strony, że opowiedzieliście Jej Wysokości o Elblągu i załączyliście dwie książki oraz informację o historii swojego miasta. Królowa była poruszona, widząc dołączoną ilustrację Bramy Targowej, narysowaną przez Julię, jedną z Waszych uczennic.

Jej Wysokość jest niezmiernie wdzięczna za szczególną życzliwość i wsparcie okazane Jej w zeszłym roku. W Jej imieniu dziękuję Wam bardzo za okazaną w tym czasie [w czasie pandemii – przyp. tłum.] troskę – napisała do uczniów i kadry w imieniu królowej Elizabeth Leeming, Dama Dworu.

- Ucieszył on naprawdę całą społeczność szkolną – mówi o liście z Zamku Windsor Joanna Celińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21. - Dzieci wraz z opiekunami napracowały się, ale trud został nagrodzony. Nie zawsze zdarza się sytuacja, w której dostajemy list od tak znanej i powszechnie cenionej osoby – podkreśla. Joanna Celińska dodaje, że takie inicjatywy mają również walor edukacyjny, związany choćby z nauką historii czy języka angielskiego.

- Nie bez znaczenia jest też możliwość promocji naszego pięknego miasta - mówi dyrektor SP nr 21.

oprac. TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama