UWAGA!

Bot nawiedził wirtualne groby

 Elbląg, Cmentarz Dębica,
Cmentarz Dębica, fot. Michał Skroboszewski

Zarząd Zieleni Miejskiej zablokował część funkcji wyszukiwarki miejsc pochówku na cmentarzach Dębica oraz Agrykola grobonet. Powodem, jak wyjaśnia Andrzej Dratwa, kierownik Wydziału Administracji Cmentarzy był atak bota. - Na portalu zamieszczano 1500 wpisów dziennie o treści religijnej, ale naruszającej pamięć o zmarłych oraz dobro ich rodzin i bliskich – wyjaśnia Andrzej Dratwa.

- Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu informuje, że za pośrednictwem wyszukiwarki grobonet, można zapalić bliskim wirtualny znicz. Dotychczas pod zniczem można było dodawać krótki opis, dedykację lub podpisać osobę go zapalającą. W związku z aktywnością osób postronnych zamieszczających niepożądane treści pod zniczami, do odwołania zablokowana została możliwość dodawania opisu. Natomiast wirtualny znicz można zapalać na grobach bliskich jak dotychczas – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie ZZM w Elblągu.

Jak wyjaśnia Andrzej Dratwa, kierownik Wydziału Administracji Cmentarzy, decyzję taką podjęto po ataku bota na wyszukiwarkę.

- Nawet 1500 wpisów dziennie o treści religijnej, ale godzącej w pamięć zmarłych oraz ich bliskich było zamieszczane na stronach naszego grobonetu, dokładnie w zakładce „zapal znicz”. To bardzo przykre, że ktoś posuwa się do takich rzeczy na portalu, gdzie wirtualnie wspominamy naszych zmarłych bliskich – mówi Andrzej Dratwa.

Sytuację ZZM zgłosił operatorowi strony grobonet.

- Ten usunął komentarze, ale pojawiały się nowe. Konieczne było więc zablokowanie funkcji dodawania opisu pod wirtualnym zniczem do czasu znalezienia stałego rozwiązania przez operatora strony – dodaje Andrzej Dratwa.

Przypomnijmy. Grobonet umożliwia odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na dokładnej mapie cmentarzy. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze. System umożliwia także zdalne zlecenie opłacenia miejsca na cmentarzu oraz zapalenie wirtualnego znicza. Zarząd Zieleni Miejskiej oddał go do dyspozycji mieszkańców w 2013 roku

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama