UWAGA!

Całoroczne boisko w Elblągu

Elblążanie zazdrościli Pasłękowi oddanego niedawno do użytku całorocznego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wkrótce taki obiekt powstanie w Elblągu na zapleczu IV Liceum Ogólnokształcącego.

Rada Miejska zgodziła się na zawarcie przez miasto umowy o dofinansowanie tej inwestycji z funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i środków prewencyjnych PZU. Wiadomość o decyzji przyjęto z zadowoleniem w najbardziej zainteresowanych sprawą środowiskach. O konieczności wykonania inwestycji nie ma wątpliwości dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego, w którym są klasy o profilu sportowym.
     - Obecnie w szkole mamy trzy klasy z rozszerzonym wychowaniem fizycznym - informuje dr Henryk Horbaczewski, dyrektor IV LO. - Oprócz tego w tym roku sformowaliśmy klasę o profilu piłki nożnej. To wybitnie sportowy kierunek, który ma 10 godzin wychowania fizycznego. Piłkarze z klasy sportowej liceum korzystają z bocznego boiska Olimpii przy ul. Agrykola. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że piłkarska klasa w naszym liceum jest jedyną tego typu w Polsce. Obok uczniów z Elbląga kształci się w niej uzdolniona piłkarsko młodzież z Krynicy Morskiej, Nowego Dworu Gdańskiego i Pieniężna. Aktualne warunki do treningu, podnoszenia umiejętności technicznych przez uczniów są fatalne. Na udostępnionym boisku nie da się trenować piłki nożnej. Walczy się najpierw z nierównościami, z piaskiem, a dopiero później z piłką. Nowy obiekt będzie dostępny dla wszystkich, zgodnie z tytułem projektu „Blisko - Boisko”, ale dla naszej młodzieży w pierwszej kolejności - stwierdza dyrektor.
     Wartość kosztorysowa boiska to 680 tys. złotych. Miasto dofinansuje inwestycję kwotą 380 tys. złotych, a konkretne efekty w postaci gotowej inwestycji mogą być już nawet za miesiąc.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie lepiej odnowić i postawić zadaszenie na stadionie gdzie trenuje Olimpia? Na halach i tak jest zawsze zimno, jeżeli ktoś by narzekał na temperaturę. Poza tym sportowcy byli by wielce rozgrzani...
 • Szkoda tylko, że nie jest to pełnowymiarowe boisko, ale dobrze, że chociaż takie. Jednakże jedna jaskółka wiosny nie czyni. W takim mieście jak Elbląg takich boisk powinno być więcej. Prawda jest taka, że miasto, w którym jest dobry klimat dla piłki nożnej (niestety za wyjątkiem Rady Miasta), w którym jest drużyna III-ligowa z aspiracjami do gry w wyższej klasie rozgrywkowej, w którym jest kilka innych drużyn, miasto w którym młodzież odnosi sukcesy w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu centralnym, nie ma bazy treningowej, nie mówiąc już o stadionie z prawdziwego zdarzenia. A przecież przy ul. Skrzydlatej stosunkowo niewielkim nakładem finansowym można stworzyć naprawdę świetne miejsce do treningu (3 boiska treningowe, w tym jedno pełnowymiarowe ze sztuczną murawą, plus jedno do rozgrywania meczy mistrzowskich). Taki ośrodek odciążyłby stadion przy ul. Agrikola, na którym murawa boiska jest aż nadto eksploatowana. Po przebudowie tego stadionu (zaplanowanej i przeprowadzonej rozsądnie i zgodnie z potrzebami miasta, a nie zgodnie z ambicjami co niektórych panów decydentów), Elbląg dysponowałby wreszcie bazą na miarę oczekiwań samych sportowców, jak również wielu miłośników szczególnie piłki nożnej w naszym mieście.
 • Nie zapomnijcie pobierać słonej opłaty.Tylko mi rachunki wat-owskie wystawiać,a nie jak na niektórych halach na gębę i do kieszeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawy i połamany(2007-09-26)
 • BiRo czegoś się nawąchał "drużyna III-ligowa z aspiracjami do gry w wyższej klasie rozgrywkowej'Spójż na tabelę Piłka nożna - III liga Stan na: 2007-09-24 1 Ruch Wysokie Maz. 8 19 18:7 ... 14 Olimpia Elbląg 8 5 7:14 15 Stal Głowno 8 3 4:14 16 Orzeł Kolno (b) 8 1 6:29 No rzeczywiście trzecia drużyna od końca ma zaj...te aspiracje.He he he.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-09-26)
 • czemu w 4 lo ciagle kots gra na sali a szkola nie odprowadza iod tego podatku?? czemu soby grajace na sali parkuja na zakazach gfdzie jest parking dla mieszkancow z sienkieiwcza i kosciuszki. niech in 4 lo zapewni aprking skoro na nich zarabiaja
 • gdzie ten madrala co mi wytykal ze nie maillo byc bosika przy 4lo. mam nadieje ze dostep do boiska bedzie ogolny bo bedzie ono z publicznych pienedzy a ne tylko dla firm za kase jak to teraaz z jest w 4 lo
 • Pieniadze ida do UM, tam sie spytaj o podatki, a jak ci parkuja na zakazie to zadzwon do odpowiednich sluzb. Raczej szkola od tego nie jest, zeby sprawdzac gdzie ktos zaparkowal.
 • Twój wpis świadczy o twojej niewielkiej wiedzy na temat Olimpii. Ten klub zawsze miał aspiracje do gry na jak najwyższym poziomie (jak na elbląskie warunki oczywiście) i fakt, że obecnie zajmują miejsce w tabeli jakie zajmują tych aspiracji nie przekreśla. Legia Warszawa zawsze rozpoczyna rozgrywki ligowe z aspiracjami na zdobycie tytułu mistrza Polski. To samo Wisła Kraków i inne drużyny, ale sport właśnie na tym polega, że nie wszyscy wygrywają. Czy to znaczy, że już na samym początku rozgrywek trzeba rezygnować z aspiracji kiedy nie idzie? Jeśli tak samo postępujesz w życiu, to bardzo mi ciebie żal, bo tak naprawdę to nigdy nie dojdziesz do tego, co planujesz. Najmniejsze twoje niepowodzenie spowoduje, że przekreślisz swoje aspiracje. Sory, ale to wynika z twojej wypowiedzi. Pozdrawiam, BiRo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do Hugo Viana(2007-09-26)
 • A czy nie zastanawia cie kolego Hugo Viana fakt, ze druzyna ktora nie ma odpowiednich warunkow do treningu osoaga potem gorsze wyniki? Olimpia to klub z radycjami i kibicami, ale jest olewana przez wladze miasta, przez ktore takze uciekaja potencjalni sponsorzy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WDR do Hugo Viana(2007-09-27)
Reklama