UWAGA!

Galeria pod psem i kotem (Odc.189)

 Elbląg, Galeria pod psem i kotem (Odc.189)
fot. arch. schroniska

Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

Oreo trafił do schroniska w styczniu 2022 roku z ulicy Dalekiej. Oreo to śliczny kocurek, który urodził się w sierpniu 2021 r. Jest trochę nieśmiały, ale łagodny w stosunku do ludzi. Kto go przygarnie?

Puszczyk mieszka w schronisku od 3.02.2022, trafił tu z ulicy Skrzydlatej. Puszczyk to około 6-miesięczny szczeniak, o jednym oku błękitnym, a drugim brązowym. Gdy dorośnie, będzie prawdopodobnie psem średniej wielkości. Kto da mu nowy dom?

 

Zanim zaadoptujesz

Jest wiele powodów dla których człowiek decyduje się zaadoptować psa ze schroniska. Większość stanowią ludzie kierujący się sercem, wzrusza ich los cierpiących zwierząt, chcą pomóc któremuś z nich, przygarnąć pod swój dach życiowego rozbitka. Są również tacy, którzy mają zamiar podarować komuś merdający ogonem prezent, zdarzają się osoby szukające okazji na pozyskanie bez wielkich kosztów rasowego psa lub dużego stróżującego zwierzęcia do budy. Niekiedy trudno podczas pierwszego kontaktu ocenić prawdziwe intencje zgłaszającej się do nas osoby, jej dojrzałość i odpowiedzialność.

Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu. Więcej informacji o adopcji w linku

oprac. daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • mam kota/nie wiem ile malat/ ca le noce spi ze mna mimi swojej super lezanki wybredny w jedzeniu ale ja mu krzywdy niwe zrobie to mój najlepszy przyjaciel domowy przybył do mnie jako dzikus ze schroniskw gdansku /corka go mnie przywiozła jako oobie samotnej/ teraz nawet nie chce wyjsc na balkon gdy usiade jest juz na moich kolanach i słucham jego kociej meloii
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    SAMOTNY EMERYT zona juz na deb(2022-02-13)
  • a mi dzieci co jakiś czas zostawiają swojego psa chodzę z nim na dłuuuuugie spacery i jest suuuuuper
Reklama