UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Szanowna Pani sorry ale bardzo jestem ciekaw źródła o tu cytuję ". .. Ze źródeł historycznych wiadomo też, że co najmniej dwie stałe przerwy w mierzei wykorzystywano gospodarczo do połowy XVI wieku. .. "Bo ze źródeł, które ja znam i czytałem, a było tego X+1 jest to bardzo mało prawdopodobne i jeśli już w ogóle to tylko dla małych łodzi o zanurzeniu do 1 metra! W miarę swobodna możliwość przepływania była do X-XI wieku! Inna sprawa, że nie wierzę, w żadne kanały ulgi, czy kilka tysięcy jachtów, które mają chęć przypłynąć z drugiej strony Bałtyku. Nie wierzę również w to, że znajdą się amatorzy kąpieli w akwenie Zalewu Wiślanego kiedy temperatura wody będzie przyjazna i uaktywnia się bakterie Coli prawda? No, a za 2 miliardy złotych można byłoby kilka spraw w Elblągu załatwić. .. .. Pozdrawiam autorkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  39
  Kat_Na_Idiotów(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - Kilka spraw w Elblągu załatwić. .. co np? Wyposażenie budynku po PZU I zatrudnienie nowych urzędników? Ja nie wierzę już w moc sprawczą tej ekipy, która siedzi na Lacznosci. Przypominam: jak most to bez ciągu pieszo rowerowego, jak ciepło to z aferą w tle, itd. I tak w kółko Macieju z każdą inwestycją. Szereg wątpliwości przy każdej. Naprawdę odechciewa się płacić podatki na ten bajzel.
 • @Kat_Na_Idiotów - Większość Elblążan to napływowa ludność, nie mniej mocno zintegrowana z regionem i walcząca o dobrobyt mieszkańców. Ty jesteś odszczepieńcem, który życzy Elblągowi wszystkiego najgorszego. Przemyśl to i wyprowadź się do Brukseli lub na Syberię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Valdi don(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - Kilka spraw w Elblągu? Gdyby nie było przekopu to Elbląg nie zobaczyłby ani złotówki. Poszło by na rydzyka. ; )Albo przekop, albo nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  Kilka_spraw_w_elblagu(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - Źródła historyczne zbierał i analizował prof. Wiesław Długokęcki. Zachęcam do poszukania jego opracowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Maria Kasprzycka(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - Cieśnina Bałgijska, na pozycji Skowronki, zamknęła się w roku 1793,głownie za przyczyną zatapiania starych jednostek przez gdańszczan i krzyżaków z Królewca w świetle cieśniny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Mennonita(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - Za dwa miliardy w Elblągu nie załatwisz żadnych spraw bo zostaną roztrwonione.
 • @Mennonita - Cieśnina Bałgijska została zamulona w końcówce XV wieku w wyniku kilkuletnich sztormów.
 • @Maria Kasprzycka - Pani autorko te książki są mi znane od dziecka.....jednak badania geologiczne, matematyka, fizyka, chemia są jednoznaczne polecam od 11/23 a innych prac naukowych potwierdzających jest dziesiątki....wówczas może autorka zauważy, że teren ten powstał 8-6 tys lat temu..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  Kat_Na_Idiotów(2020-06-05)
 • @Kat_Na_Idiotów - jeszcze nie tak dawno temu twierdziłeś, że nawet nie zaczną budować przekopu, no i co nie zaczęli?
 • @Kat_Na_Idiotów - Przez ostatnie 20 lat tylko słyszymy o rozwoju Elbląga. Lekko rzucone hasło, że za 2 mld można byłoby coś w Elblągu zrobić jest lekkomyślne. Bo niby co? Proszę o propozycje? Jak słyszę samorząd od kilkunastu lat korzysta z rad profesorów mądrych uczelni, którzy za miliony złotych przygotowali strategię rozwoju Elbląga. I co? Jest lepiej? Bliskość morza to najpoważniejszy atut Elbląga. Tylko wykorzystanie go daje jakiekolwiek szanse na nasz rozwój. Te dwa miliardy w ówczesnym świecie to niewielka cena. Przykłady - ile kosztowała siódemka do Gdańska? Ile kosztował tunel pod martwą Wisłą w Gdańsku, nie wspominając o kosztach jego utrzymania. Proszę zgłębić temat. Samo nie w tak istotnej sprawie dla Elbląga to tak jakby napluć Elblążanom w twarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skloso(2020-06-10)
Reklama