UWAGA!

Nowej Lewica w Elblągu o sytuacji na Ukrainie (Napisali do nas)

 Elbląg, Nowej Lewica w Elblągu o sytuacji na Ukrainie  (Napisali do nas)
Fot. Pixabay

Świat kolejny raz wstrzymał oddech. Zbrojne działania wojsk Federacji Rosyjskiej skierowane przeciw suwerennej i niepodległej Ukrainie stały się faktem. Złamane i pogwałcone zostały wszelkie normy prawa międzynarodowego, w tym zapisy Karty Organizacji Narodów Zjednoczonych, która stoi na straży pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Z całą mocą potępiamy agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i tego samego oczekujemy od społeczności międzynarodowej. Nie możemy milczeć w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców, naruszenia integralności terytorialnej i próby pozbawienia niepodległości Ukrainy.

Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw agresywnym, „wielkomocarstwowym” działaniom Rosji i jej sojuszników. Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i wycofania wojsk agresorów z terytorium Ukrainy.

Popieramy działania władz samorządowych naszego miasta, z prezydentem na czele, które jako jedne z pierwszych zadeklarowały pomoc mieszkańcom Ukrainy uciekającym z terenów objętych wojną oraz tym, którzy pozostali by bronić swojej ojczyzny.

Solidaryzujemy się z całym Narodem Ukraińskim. Nasi przyjaciele z Tarnopola, miasta partnerskiego, zawsze mogli i wciąż mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Niech żyje suwerenna i niepodległa Ukraina.

 Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama