UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • A tam ścieżka jest dwukierunkowa dla rowerów?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    21
    18
    ftyu(2021-06-30)
  • @ftyu - Tak, jest dwukierunkowa. Przypominam ze zeby była jednokierunkowa musza byc namalowane strzałki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    17
    Jerzy Lebioda(2021-06-30)
  • @ftyu - Jednokierunkowa w kierunku zgodnym do drogi. Rowerzystę ukarać mandatem to sobie przepisy przypomni
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    5
    Rowerzysta.(2021-06-30)
  • @Jerzy Lebioda - Akurat nie muszą być namalowane strzałki. O kierunkowości w Elblągu ścieżek rowerowych decyduje jak namalowany jest rower na tej ścieżce. Jeśli rowerzysta jak jedzie widzi najpierw koła namalowanego roweru na ścieżce, to wtedy jedzie prawidłowo. Jeśli kierownicę i siodełko to jedzie pod prąd.
  • @gru - Radze sie douczyć. Znak P23 (rower )jest oznaczeniem sciezki rowerowerowej. Znak P27 (rower ze strzałką)okresla kierunek ruchu. Od lat niektorzy blędnie interpretuja znak P23 twierdzac ze kierunek zalezy od tego jak jest namalowany rower.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Jerzy Lebioda(2021-07-01)
  • @gru - Zgadza się, masz rację. I ja się tego pilnuję. Tam gdzie ścieżki są po obydwu stronach ulicy, kierunek jazdy rowerem jest poprostu zgodny z ruchem ulicznym. Sama, żeby dojechać na przykład do domu, nadkładam trochę drogi, żeby właśnie jechać po prawidłowej stronie. Szlag mnie trafia, kiedy inni rowerzyści jadą "pod prąd", a ja jestem zmuszona zjeżdżać na chodnik :/ Mało tego potrafią też jeździć parami (obok siebie), żeby sobie umilać przejażdżkę i mają za nic, że nie jadą prawidłowo i po niewłaściwej stronie ulicy. Są miejsca, jak choćby na wysokości byłej Gildii przy Płk. Dąbka - po drugiej stronie ulicy, tam brak ścieżki rowerowej i zrozumiałe, że trzeba się mijać na jednej ścieżce. Ale jak gna taki jeden z drugim z górki na wysokości rynku po niewłaściwej ścieżce, to aż nóż się w kieszeni otwiera. .. Takich nieświadomych rowerzystów jest cała masa. Do tego dochodzą dzieciaki na zwykłych hulajnogach, którzy nie wiedzą, że im w ogóle nie wolno po takich ścieżkach jeździć. No cóż, temat rzeka. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Znająca zasady(2021-07-01)
  • @Znająca zasady - Tez staram sie jezdzic po prawej stronie jezdni gdy sa 2 sciezaki, bo jakby wszyscy tak robili to byłoby wygodniej jeździć. Nie zmienia to jednak faktu ze wg oznakowania sciezki po obu stronach płk Dąbka są 2 kierunkowe.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jerzy Lebioda(2021-07-01)
Reklama