UWAGA!

Prezydent przesłuchany, sprawa Elmeatu toczy się dalej

Elbląg, W sprawie Elmeatu w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy przesłuchany został prezydent Elbląga Henryk Słonina
W sprawie Elmeatu w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy przesłuchany został prezydent Elbląga Henryk Słonina (fot. arch. PS)

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przesłuchała prezydenta Elbląga Henryka Słoninę jako świadka w sprawie byłych Zakładów Mięsnych Elmeat.

— Nadal prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Nie wiemy jeszcze, czy przesłuchamy kolejnych urzędników z ratusza. Czekamy na jeszcze jedną decyzję. Nic więcej na ten temat nie mogę powiedzieć — mówi Janusz Bogacz z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
       Prokuratura nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów. Prawdopodobnie w tym miesiącu podejmie decyzję o dalszych losach tej sprawy.
       Przypomnijmy, że postępowanie dotyczy poręczenia, jakiego prezydent Elbląga udzielił w 2003 roku Zakładom Mięsnym Elmeat ubiegającym się o kilkumilionowy kredyt. Poręczeniem była hipoteka na gruncie, który wówczas należał do miasta. Po ujawnieniu tej sprawy posłanka Iwona Arent złożyła doniesienie do prokuratury, twierdząc że Henryk Słonina, ustanawiając hipotekę, musiał mieć zgodę Rady Miejskiej. Prezydent Elbląga uważa, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Prezydent " bogu ducha winien". raczej należy doszukiwać się w materiałach towrzonych przez ówczesny zarząd tej firmy
 • Czyżby jeszcze w tym roku odbyły się wybory na Prezydenta Elbląga?
 • Szanowni Państwo, a może prokuratura zainteresuje się dokumentami powołania Zarządu Portu Morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu .Port leży na terenie dwóch gmin Gminy Miasto Elbląg i Gminy Elbląg. Proszę zapoznać się z aktem notarialnym i ustawą. Kliknij tu na stronie www.rafzen.pl Pytanie dlaczego port nie jest ogrodzony. Dopóki poseł Leonard Krasulski nie zostanie wyrzucony z PiS rozwój Elbląga jest niemożliwy. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-08-03)
 • Szanowny Panie Kulas Gdy zacząłem czytać trzeci wpis to już wiedziałem że to Pan. Da już Pn spokój, przecież większość elblązan zna poglądy Pana na wszystko co tyczy się tego miasta są wszystkim znane i wiemy że są negatywne, Plotka mówi, że wszystko co tyczy portu jest nie po Pańskiej myśli bo ma pan w tym obszarze swoje włości. A może wrócić do Gdańska gdzie port jest o wiele większy i są to rodzinne Pana strony ?
 • a co to oznacza w praktyce??? tak dla zwykłego kowalskiego?? bo ludzie prości i też chcieli by zrozumieć. dziekuje za przetłumaczenie z polskiego na nasz.
 • Nieważne o czym jest artykuł to Pan Kulas i tak wtrąca swoje 5 groszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zxcvbnm(2009-08-03)
 • Szanowny Panie poprzedniku brakuje Panu odwagi, aby się podpisać. Proszę Pana o sprostowanie Pana informacji. Ja nie jestem właścicielem ani kawałka gruntów nad Zalewem Wiślanym tak myślał Urząd Skarbowy jak przyszedł zabierać mój majątek i się pomylił. Ja nie pochodzę z Gdańska. Tylko popieram niemieckich inżynierów, którzy pobudowali port zwany obecnie Zatoką Elbląską kliknij tu a zobaczysz obszar przedwojennego portu www.rafzen.pl oraz popieram stanowisko obecnego Prezesa Stowarzyszenia Rozwój i Praca przyszłością Samorządu mgr Leszka Lewarowskiego kliknij tu www.rafzen.pl „Przecież port nie powinien być usytuowany w środku miasta, a właśnie w zatoce” Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-08-03)
 • a na e24 mówił pan co innego, pewnie zdążył pan przepisac działeczkę na rodzine
 • mgr inż. J. Kulas - po co te skróty przed nazwiskiem???? A odnośnie Pana Prezydenta czyżb szykowała się jakaś publiczna zniewga? uuuuu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były 'elblązanin"(2009-08-03)
 • Dla mnie to jest po prostu śmieszne!!! Sz p nie pozwolił sprzedać zakładu a byli pracownicy do tej pory nie otrzymali wypłaty za klika miesięcy. .. w końcu ktoś powinien zrobić coś w tej sprawie.
 • Szanowny Panie Anonimie proszę nie insynuować. Wielokrotnie informowałem, że są osoby które piszą teksty podpisując się moim nazwiskiem. Powinien Pan wiedzieć,że informacje medialne są takie jakie chce przekazać właściciel gazety kliknij tu www.rafzen.pl a prawda jest taka www.rafzen.pl Przy minimum wiedzy powinien Pan wiedzieć, że źródłem informacji kto i od kiedy jest właścicielem gruntów są księgi wieczyste z korektą dotyczącą ziem tzw odzyskanych Dziennik Ustaw Nr 124 z roku 2001 art 120 121 Art. 120. Do hipoteki zabezpieczającej w rozumieniu kodeksu cywilnego niemieckiego stosuje się, od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, przepisy tej ustawy o hipotece kaucyjnej. Art. 121. Na obszarze byłej mocy obowiązującej prawa o ustalaniu własności dóbr nieruchomych, o przywilejach i hipotekach z 1818 r. - prawa, które nie mogły być wpisane do księgi wieczystej ze względu na brak zgody wierzycieli hipotecznych, lecz zostały ujawnione przez zastrzeżenia, mogą być wpisane bez tej zgody z pierwszeństwem wynikającym z zastrzeżenia ujawnionego w księdze dotychczasowej. Źródło www.abc.com.pl Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-08-03)
 • Jestem pelen podziwu dla pana J. Kulasa. Ludzie otworzcie oczy!!! na sile nie chcecie znac prawdy, a ten czlowiek sam bedzie mial ciezko z, ,tym wszystkim'' wygrac. Jestem z Panem Panie Jerzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziwny jest ten swiat(2009-08-03)
Reklama