UWAGA!

Radni wrócili do ratusza. Oglądaj sesję RM na żywo!

 Elbląg, Radni wrócili do ratusza. Oglądaj sesję RM na żywo!
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Po dwóch latach zdalnych posiedzeń, spowodowanych pandemią, elbląscy radni wracają na sesyjną salę obrad. Posiedzenie Rady Miejskiej rozpocznie się o godz. 10, będzie transmitowane na żywo. Jakie decyzje zapadną?

Zapowiada się długie posiedzenie Rady Miejskiej. W programie sesji jest prawie 60 uchwał. Radni m.in. mają głosować w sprawie wyrażenia zgody na lokalizację aparthotelu przy ul. Tysiąclecia, zmiany nazw rond Kaliningrad i Nowogródek, z którymi to miastami partnerskim Elbląg zerwał współpracę w związku z rosyjską inwazją w Ukrainie. Będą też decydować o tym, czy samorząd będzie domagał się zwrotu ponad 100 tysięcy złotych od nabywcy willi Grunaua, który skorzystał przy zakupie z ustawowej bonifikaty, po czym zabytek sprzedał. Podejmą także uchwałę w sprawie dalszych losów Pogotowia Socjalnego.

Na sesji nie dojdzie do głosowania w sprawie zgody na sprzedaż byłego hotelu przy ul. Brzeskiej wraz z okołohektarowym gruntem. Po krytyce tego pomysłu m.in. przez radnych prezydent wycofał projekt uchwały w tej sprawie.

Transmisję z obrad radnych, które rozpoczną sie o godz. 10, będzie można oglądać na żywo na stronie esesja.tv

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeśli radni zablokują budowę apartamentowca na tysiąclecia, tak hak to zrobili na rogu robotniczej i krolewieckiej to już przysłowiowy kop im w 4 litery. To jest celowe blokowanie inwestycji, i działanie na szkodę rozwoju miasta !!!!!
 • Budować apartamentowiec na tysiąclecia!!!!
 • Zobaczymy, czy inwestor od inwestycji na tysiąclecia jest w układzie zamkniętym z radnymi. Bo ten z robotniczej i krolewieckiei dostał bana na budowę... pewnie nie chciał dać w łapę.
 • Jaka jest historia hotelu na Brzeskiej? Najpierw na wniosek kogo? Prezydenta, przewodniczącego budynek dostała Concordia. Później jej go zabrano... chyba Ale kto Sam prezydent, radni MOSiR? Teraz raz miasto (pytam kto personalnie) chce sprzedać, teraz jest to znoszone z obrad. To miast zaczyna przypominać tzw miasto prywatne. Raz tak, raz siak, raz owak. A może jest tzw furtka i za jakiś czas miast( kto w jego imieniu? ) sprzeda ten budynek bez mówienia o tym opinii publicznej. Nie podoba mi się to wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  W(f) spaniale(2022-03-17)
 • Problem uchodzcow mamy a nie jakieś nazwy ulic. Udawajcie dalej. Jak tam elblaskie schrony bo podobno są ale gdzie i ile miejsc tylko koledzy wiedzą. Żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Nieladnie(2022-03-17)
 • Koniec obłudy i hipokryzji!!! U Czyżyka w Światowidzie było tak, jakby pandemii nie było. Urzędy praca zdalna, sesja praca zdalna za to w Światowidzie grzali stołki i rotacyjnie padali jak kawki.
 • Kto dzisiaj wypłaca pensje antoniemu czyżykowi???? dniówka idzie z etatu ze światowida czy z rady miasta???? Miasto zapłaci jednemu człowiekowi dwa razy????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  ciekawi mnie(2022-03-17)
 • Haha nie bedzie juz mogl dlubac w nosie ten koles a pani Adamowicz nadal bedzie myslec o niebieskich migdalach i przewracac oczami :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  J384CP15(2022-03-17)
 • Ludzie! Ludzie!! Dajmy szanse młodym, w tym mieście. Nie głosujmy już na dziadków przy następnych wyborach. Przewodniczący Czyżyk 60 + potem Wróblewski, Nowak kolejni z 60-oną na barkach. Niech te chłopy idą na ryby bo miasto nie drgnie do przodu!!!
 • Juz dawno czas tu na mlode i nowe pokolenie, tu stęchlo juz wszystko, ilez można dziadować ! Lata to są lata, zmiany w mózgu, niekontrolowane trzymanie.... , demencja, czas iść śladem miast i miasteczek gdzie czuć życie i młodość!,
 • radni bezradni tyle w temacie
 • A ja sie pytam gdzie maseczki ?? Jak pojde do sklepu to juz niebiescy rece zacieraja ze maseczki nie mam, a tam co ? zwolnieni ? po 2 latach wrocili do miejsca pracy, gdzie kazdy musial chodzic normalnie a oni co ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Covidek(2022-03-17)
Reklama