UWAGA!

Ratusz nadal nie w pełni otwarty

 Elbląg, Ratusz nadal nie w pełni otwarty
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Uczniowie wrócili do szkół, firmy pracują pełną parą, ale w urzędach nadal bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się z ograniczeniami związanymi z pandemią. Czy coś w tej sprawie zmieni się w najbliższym czasie w Urzędzie Miejskim w Elblągu?

Mieszkańcy Elbląga mają ograniczony bezpośredni dostęp do poszczególnych departamentów Urzędu Miejskiego. Zasady obsługi interesantów reguluje decyzja prezydenta Elbląga, która obowiązuje od 8 czerwca.

„Do odwołania w Urzędzie Miejskim w Elblągu obowiązują zasady pozwalające na wejście interesanta do Urzędu i jego bezpośrednią obsługę - głównie w tzw. strefach buforowych, tj. odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach (stanowiskach) Sal Obsługi w Budynku Głównym przy ul. Łączności 1 oraz w budynkach przy ul. Łączności 2, Jaśminowej 11, Placu Dworcowym 4, Kosynierów Gdyńskich 42 i Czerwonego Krzyża 2. Celem zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa wymienione wizyty będą odbywały się wyłącznie po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania pod numerem telefonu wskazanym przy poszczególnych sprawach, a w przypadku spraw związanych z pojazdami istnieje możliwość umówienia na wizytę także przez internet” - czytamy w komunikacie prezydenta Elblaga.

Z odpowiedzi na nasze pytania, czy coś w najbliższym czasie zmieni się w bezpośrednim dostępie mieszkańców do poszczególnych departamentów wynika, że te zasady będą obowiązywać do odwołania.

- Wszystkie zadania tut. Urzędu są na bieżąco, sprawnie realizowane, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom podlega bezpośrednia obsługa interesanta. Zalecamy kontakt elektroniczny, a w przypadku, kiedy wizyta osobista jest niezbędna istnieje taka możliwość po uprzednim kontakcie telefonicznym – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Jednocześnie informuję, iż Komunikat w sprawie funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Elblągu jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o obowiązujące regulacje prawne. Pragnę podkreślić, iż województwo warmińsko-mazurskie jest jedynym z najbardziej narażanych na wprowadzenie obostrzeń, w związku z małą liczbą wyszczepionych mieszkańców, zatem dalszy sposób funkcjonowania tut. Urzędu uzależniony jest od aktualnej sytuacji epidemicznej w Elblągu oraz od przepisów prawnych.

 

Mieszkańcy mogą sprawdzać aktualne zasady obsługi w Urzędzie Miejskim pod tym linkiem

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Banda nierobów nie chce żeby im się plebs pałętał po urzędzie, ale sami w biedrze czy w knajpach już masek dawno nie noszą i dzieciaki do szkoły też bez nich posyłają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  113
  12
  Upadły Harley(2021-09-02)
 • Teraz to już nie ma sensu otwierać urzędu. Sezon grypowy się rozpoczyna. Za kilka tygodni znowu będą zamykać. Szkoły, urzędy itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  10
  Marek kk(2021-09-02)
 • Pandemia została tylko i wyłącznie w urzędach i instytucjach, napisałbym co myślę o nich, ale portel tego nie udostępni. Jesteście zwykłymi darmozjadami bez jakiejkolwiek samoświadomości i chęci używania mózgu w funkcjonowaniu świata i gospodarki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  92
  6
  Jajko(2021-09-02)
 • W bierze lub Lidlu kobiety normalnie pracują a urzędasy oczywiście nie mogą bo pandemia na dworcu w wydziale komunikacji się pozamykali za szybami siedzą dostać się ciężko i są zadowoleni ilość plebsa ograniczona i Ok TO JEST KPINA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  91
  3
  Zjadowiony obywatel(2021-09-02)
 • Ratownicy medyczni mówią wprost że gdy mieli dodatki covidowe to zarabiali 2-3 x tyle co normalnie. Niektórzy czekają na kolejną fale. Koronaszopkę czas zacząć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  9
  Taka sytuacja(2021-09-02)
 • Swoim podejściem urzędy działają na niekorzyść podatnika, obywatela i gospodarki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  57
  2
  Drajwer(2021-09-02)
 • Pandemia to chyba wymówka, teraz mogą bez przypału leżeć, plotkować i pić kawkę.
 • Ja się w ogóle zastanawiam czy tam w ogóle ktoś pracuje????!!! Albo się dodzwonisz albo nie. Jak ktoś w końcu odbierze to nie udzieli informacji bo koleżanki nie ma i trzeba dzwonić kiedy indziej. Przychodzą chyba jak chcą, wychodzą też jak chcą. Nawet dzwoniac godz przed zamknięciem nie łudźcie się, że ktoś z jakiegokolwiek departementu odbierze słuchawkę.
 • A w EPT zmiany po cichu. Zamiana stanowisk - ciekawe dlaczego?
 • Biurwt miejskie się boją, pełne nachy UM obstawione ochroną, nawet mysz sie nie przeciśnie. Twierdza nie do zdobycia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  ZORRO(2021-09-02)
 • Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe - BRAWO - interesant nie jest tam niepotrzebnym meblem. Nie ma problemu, by skontaktować się z urzędnikami, załatwić jakąkolwiek sprawę.
 • Jak twórcy Plandemi stwierdzą, że wystarczająco już na niej zarobili to Wam odwołają. W innym przypadku nie. a jak będą chcieli to pozamykają wszystko. Prawda jest taka, że jak naród z byle katarem nie będzie się pchał przed oblicze NFZ-tu to testy nic nie wykażą i choroba zniknie. Chyba, że covidianie sami bedą nalegać aby ich porzadnie przetestować w kierunku wirusa, to proszę bardzo. A i za groźbą kary 30 tyś. złotych sobie przypomną, że kowalski widział się z sąsiadem z przeciwka i sklepową pozdrowił na zakupach, no i dwójkę dzieci siostry odprowadził do szkoły, a wracając klamkę pomacał i domofon. Więc sanepid. .. .podejmie działania i lekko licząc pozamyka w domach na miesiąc około 50 osób. Genialne są te przepisy. Gebels by tego nie wymyślił.
Reklama