UWAGA!

Rocznica zbrodni wołyńskiej

 Elbląg, Rocznica zbrodni wołyńskiej
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Już po raz kolejny w Elblągu, 11 lipca odbędą się oficjalne obchody rocznicy zbrodni wołyńskiej. O godz. 10:00 przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego (Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego) wspólnie będziemy mogli oddać hołd pomordowanym Polakom. Bądźmy tego dnia razem.

O godzinie 18:00 w katedrze Św. Mikołaja w Elblągu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar Wołynia, którą odprawi jego eminencja, biskup elbląski Jacek Jezierski.

Wszystkich, którzy 11 lipca będą w Elblągu lub w jego pobliżu serdecznie zapraszamy na organizowane w naszym mieście obchody 78 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, ku czci wszystkich ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II RP.

 

Uroczyste obchody

78. rocznicy zbrodni wołyńskiej

11 lipca 2019 r. godz. 10:00

Miejsce

Tablica przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego

Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego w Elblągu

Program obchodów

1. Powitanie gości

2. Odegranie hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej przez Orkiestrę Wojskową

3. Przemówienia okolicznościowe

4. Apel pamięci i salwa honorowa

5. Składanie kwiatów

Anna Szczepańska, stowarzyszenie im. B. Nieczuja - Ostrowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaraz się zacznie ujadanie elbląskiego lewaka Roberta K
 • To się zaczęło wcześniej niż 11 lipca. Ojca i Siostrę straciłem 3.3.1943r. podczas zagłady wsi.
 • Cmentarz pomordowanych pobudowali Polacy. Otwarto w listopadzie 2003.Byłem wśród zaproszonych gości.
 • Widzę, że Pan redaktor naczelny usunął mój wpis bo nie był poprawny politycznie. To żałosne. Cenzura w pełnej krasie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Jacek Boki(2021-07-07)
 • Mój teść pochodził z Kresów. Babcię w wieku 82 lat i dziadka wywieziono na Sybir, ponieważ synowie walczyli w Legionach Piłsudskiego i AK. Dziadek zmarł na Sybirze, babcia powróciła do Polski i zmarła mając 103 lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  azenob(2021-07-07)
 • Elblascy kresowianie mają jak widać w głębokich czterech literach sprawę godnego upamietnienia własnych ziomków, bestialsko wymordowanych przez ukraińskich rzeznikow. Dowodem jest I h całkowite milczenie w kwestii zmiany nazwy ronda Tarnopol, na Ofiar Wolynia. No ale cóż, cena zaprzaństwa jest dziś niewielka, wynosi tyle samo, ile kosztowała zdrada Judasza. W niedziele Panie Szczepańska i Wardai pogadają to co wladze kierowane przez Wroblewskiego zechcą usłyszeć i do następnego roku. I wszyscy rozejdą się w dobrym samopoczuciu, że na chwilę uspokoili swoje brudne sumienia.
 • @Jacek Boki - Panie Jacku, ja też jestem za zmianą nazwy ronda. Tarnopol to gniazdo wielbicieli Bandery i Szuchewycza. Gdyby ktoś z miejskich celebrytów stracił tam kogoś z rodziny miałby inne spojrzenie.
 • @ Jacek Boki - Już dosyć tych ofiar, wyjdzie na to, że sami jesteśmy tylko ofiarami.
 • хай живе вільна Україна!!!
 • 10 kolegom z kompanii mojego ojca, pojmanym przez banderowców pod koniec stycznia 1945 roku, na jednym z mostów w okolicach Lublina, na którym to posterunku wartowniczym pełnili swoją służbę, ukraińskie bestie z UPA oderżnęli głowy nożami. Najmłodszy z nich miał 18 lat, najstarszy 25.Mama mojej żony dwukrotnie cudem uszła spod banderowskich siekier w okolicach Tarnopola. No, ale dzisiejsze elbląskie tłuki, które pojęcia o tym wszystkim nie mają plują na tych ludzi, którzy mając tyle lat co oni dzisiaj, przeszli przez piekło, którego elbląskie ćwierćinteligenty nijak nie potrafią ogarnąć swoim pustym rozumkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Jacek Boki(2021-07-07)
 • A kiedy wycieczka władz miejskich do bratniego banderowskiego Tarnopola? Kwiaty pod pomnikiem Bandery, później na stadion im. Szuchewycza?
 • Do piewcy wolnej Ukrainy. Jak najbardziej popieram. Zwracam jednak uwagę, że budowanie haseł o wolności na tle dyskusji o masowych mordach jest co najmniej niestosowne. Hashtagi: #jaaaaaaaaaaaaaaaa
Reklama