UWAGA!

Rowerowa ścieżka będzie wydłużona

 Elbląg, Obecnie ścieżka rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej kończy się na ul. Komeńskiego
Obecnie ścieżka rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej kończy się na ul. Komeńskiego (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Jeszcze w tym roku ma powstać nowy odcinek ścieżki rowerowej w ciągu al. Grunwaldzkiej. Połączy ul. Komeńskiego z Sadową. Prezydent Elbląga właśnie ogłosił przetarg w tej sprawie.To inwestycja z budżetu obywatelskiego.

Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej kończy się obecnie przy skrzyżowaniu z ul. Komeńskiego. W ciągu najbliższych miesięcy ma zostać wydłużona do ul. Sadowej. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu w budżecie obywatelskim, na ten projekt zagłosowały 522 osoby. Władze Elbląga właśnie szukają wykonawcy prac.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 4 marca. Przetarg obejmuje m.in. przebudowę istniejącego chodnika na ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej i ciąg pieszy, przebudowę zjazdów z ulicy, zagospodarowanie zieleni w obrębie pasa drogowego i regulację istniejących urządzeń technicznej infrastruktury.

Przy ocenie ofert władze miasta będą brały pod uwagę cenę (60 procent oceny) i okres gwarancji (40 procent). Zwycięzca przetargu będzie miał trzy miesiące na realizowanie prac od daty podpisania umowy.

W budżecie miasta na 2022 rok władze Elbląga zaplanowały na ten cel 480 tysięcy złotych. Kolejne odcinki ścieżki rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej mają powstać w kolejnych latach.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świetnie. Miło, że prezydent myśli o rowerzystach.
 • no, i to jest fajna informacja. Jedyna droga dla naszego miasta w rozwój turystyki to właśnie ścieżki rowerowe :)Z.
 • Jak znam życie to te orły z ratusza schorzenia wszystko co się da w tej inwestycji. Slowo inwestycja należało by tu jednak umieścić w cudzysłowie bo o prawdziwych inwestycjach to towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma pojęcia. To smutne ale rozumie to nawet nasz niewydarzony lokalny komunista. Najwyższy czas na dobrą zmianę w Elblągu.
 • Rozwój transportu rowerowego to czyste powietrze, mniej hałasu, bezpieczne ulice i mniejsze korki! Rower to przede wszystkim zeroemisyjny środek transportu pozwala szybko i sprawnie się przetransportować i podnosi jakoś życia mieszkańców. Turystyka jest przy okazji.
 • Czekam na rozwój Elbląga pod względem dróg rowerowych. Czy za Wróblewskiego to nastąpi? Moim zdaniem nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  19
  LucynaŁupina(2022-02-18)
 • Dlaczego w Elblągu, ale nie tylko, ścieżki rowerowe tworzone są kosztem chodnika. Praktycznie są one kolizyjne z ruchem pieszym, gdyż większość z nich powstała wskutek zmniejszenia szerokości chodnika. Dodatkowo nie są one wyraźnie odseparowane od ruchu pieszego co często stwarza konflikty między pieszymi i rowerzystami. Użytkownicy ścieżek rowerowych zarzucają pieszym łamanie przepisów, głównie z racji wchodzenia na nie. Tymczasem rowerzyści też łamią przepisy chociażby w przypadku, gdy są one zrobione po obu chodnikach i wtedy należy poruszać się po nich zgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu. Wydaje się, że u nas tworzenie ścieżek rowerowych to fikcja i te działanie to zwyczajne "mydlenie oczu"tylko po to, aby się wykazać zaangażowaniem w upowszechnianiu transportu rowerowego. Na takie dalsze ich organizowanie po prostu nie może być zgody. Należy robić profesjonalne ścieżki rowerowe, a nie jakieś buble i to kosztem innych użytkowników dróg.
 • towarzyszu skorupa pisowski podnóżku i wazeliniarzu 2021 a twój idol z żoliborza umie na rowerku czy tylko w lektyce w otoczeniu lizusów
 • A wiadomo co z planowaną ścieżką do Pogrodzia?
 • Czad, aż do Sadowej!!! "Mają rozmach sk. .. .. y":)
 • Hurra mniej niż 300m, a jaki zachwyt. Brawo Wy.
 • tak wygląda "miasto"- zdjęcie związek radziecki 1969 rok, bohaterska partia robi ścieżkę rowerową bo robi dobrze i fajnie, to zdjęcie to obraz nędzy i rozpaczy, bród smród i malaria, polactfffo u władzy jest tak tępe że nawet chodnika i drogi nie potrafi zrobić i zaplanować przestrzeni, a jak zrobi to kosztuje to setki mln zł i rosną im domki i konta i tłuste przepite mordy od gorzały tak wygląda "wasza demokracja"a wy udawajcie dalej głupka że jest dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  PRL 2.o(2022-02-18)
 • @TeofilSkorupa - Pisowcy tacy są. .. .
Reklama