UWAGA!

Ścieżki gotowe, będzie dodatkowe oznakowanie

 
Elbląg, Ścieżki gotowe, będzie dodatkowe oznakowanie
(fot. Michał Skroboszewski)

Rowerzyści od dłuższego czasu korzystają z nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kościuszki i Agrykola. Czytelnicy zwracają jednak uwagę na dwa fragmenty, które mogą stanowić zagrożenie zarówno dla rowerzystów jak i pieszych. Urzędnicy obiecują, że zostanie w tych miejscach zamontowane dodatkowe oznakowanie. Zobacz zdjęcia.

Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kościuszki i Agrykola jeszcze nie zakończyła, choć obie trasy wyglądają na gotowe i chętnie korzystają z nich mieszkańcy i turyści.

- Trwają prace wykończeniowe, montaż oznakowania i prace porządkowe. Czekamy na zgłoszenie wykonawcy o zakończeniu robót – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Czytelnicy zwracają uwagę na dwa fragmenty ścieżek, na których może dochodzić do kraks. Chodzi o przejazd rowerowy i przejście dla pieszych przesunięte o kilkadziesiąt metrów w stronę hotelu Młyn i ostrego zakrętu, a także o zjazd ścieżką z góry od ul. Agrykola w stronę Górnośląskiej, gdzie ścieżka przebiega blisko budynków mieszkalnych.

- W najbardziej newralgicznych miejscach, czyli przy Hotelu Młyn i oraz przy ul. Agrykola – Górnośląska, gdzie są wzniesienia, na nawierzchniach ścieżek rowerowych zamontowane zostaną dodatkowo termoznaki ostrzegawcze – dodaje Łukasz Mierzejewski.

Budowa ścieżek rowerowych w ciągu ul. Kościuszki i Agrykola wraz z kładką przez Kumielę, modernizacją zatoczek autobusowych czy utworzeniem miejsc parkingowych przy ul. Agrykola kosztowała w sumie 4,1 mln złotych. Inwestycję realizuje firma MTM z Gdańska, która wygrała przetarg ogłoszony przez samorząd. Wykonawca miał czas na jej wykonanie aż do 2022 roku...

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama