UWAGA!

Silnie wiało w Elblągu i powiecie. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy (aktualizacja)

 Elbląg, Droga w okolicach Stankowa, gmina Markusy,
Droga w okolicach Stankowa, gmina Markusy, fot. OSP Krzewsk

Ostrzeżenia trzeciego, czyli najwyższego stopnia, przed silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla kilku województw: w tym dla warmińsko - mazurskiego. Elbląscy strażacy od sobotniego poranka podjęli ponad pięćdziesiąt interwencji. Zdjęcia.

- Na terenie Elbląga oraz powiatu elbląskiego mieliśmy od soboty (19.02) rano ponad pięćdziesiąt interwencji. W większości dotyczyły one usunięcia złamanych konarów drzew. W żadnym z tych zdarzeń nikt na szczęście nie ucierpiał - informuje bryg. Krzysztof Karolkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Elblągu.

Wielokrotnie do wiatrołomów na terenie powiatu elbląskiego wyjeżdżali również strażacy z OSP Krzewsk.

Silny wiatr o średniej prędkości powyżej 90 km/h lub porywy wiatru o prędkości powyżej 115 km/h będą mogły według prognoz utrzymywać się do niedzielnego poranka.

W województwie warmińsko - mazurskim strażacy interweniowali już ponad 500 razy. Bez prądu pozostaje ponad 10 tys. odbiorców w całym województwie. Najwięcej w Gołdapi, Piszu, Olecku. Ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa warmińsko-mazurskiego obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, ełcki, giżycki, gołdapski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki, piski, szczycieński, węgorzewski. W Nowym Dworze Elbląskim wichura zerwała dach w domu, w którym mieszka pięć rodzin. Nikomu nic się nie stało.

 

Aktualizacja godz. 16

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu łącznie interwencji z powodu silnego wiatru było 130. Większość wyjazdów dotyczyła połamanych konarów, powalonych drzew i zerwanych dachów. Oprócz zdarzeń związanych z działaniem silnych wiatrów elbląscy strażacy wspólnie z ZRM prowadzili skuteczne RKO i przywrócili czynności życiowe 65 letniego mężczyzny w wyniku zdarzenia komunikacyjnego w Elblągu, na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Myliusa.

 

 

-

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama