UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • No ok. .. skoro dzieci nie chodzą do szkoły to dopóki pracownicy nie są potrzebni to ich na wywalic lub na urlopy bezpłatne wysłać. .. później zatrudnić jak będą potrzebni. .. ogólnie to nauczyciele i pracownicy szkół powinni być oplacani z budżetu kraju(tak by wszystkie szkoły były na tym samym poziomie edukacji, standardów sprzętu itd. .. )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    Gandalf(2020-05-26)
  • @Gandalf - Tak to może być w Niemczech, gdzie nauczyciel jest równy urzędnikowi publicznemu. U nas szkoła to eksperyment, gdzie można np zupełnie inny program uzupełniający zaimplementowac (np lekcje rownosciowe z drag queenami)Ale szkoła to u nas też część fruktow, które można podzielić między swoich. Elbląg jest świetnym przykładem- bo pokazuje jak zdegenerowana jest grupa dyrektorów szkół (nie wszystkich). Ich transfery do polityki i z powrotem to przykład korupcji politycznej. Ja byłbym za modelem niemieckim. On ma swoje zalety.
  • @Gandalf - Ależ. .. Nauczyciele są oplacani z budżetu centralnego. .. podobnie administracja i obsługa. .. środkami na zapewnienie tych wydatków JST są subwencje oświatowe. .. jest tylko jeden problem. .. subwencja ta ledwo pokrywa koszty wydatków na wynagrodzenia. .. a w ostatnim czasie, kiedy to nauczyciele otrzymali podwyżki i również administracja (choć w mniejszej części)i obsługa otrzymali podwyżki, to subwencja oświatowa nie pokryła tych kosztów. .. różnice dopłacić musiał samorząd. .. i tak było w całej Polsce. .. a co z pozostałymi kosztami szkół? Zajęcia dodatkowe? Pomoc psychologiczno-pedagogiczna? Media? Zakup sprzętu dydaktycznego? Remonty. .. naprawy. .. i te doraźne i planowe. .. to są oczywiście koszty samorządu. .. .bo państwo grosza na to nie daje. .. warto czasem zainteresować się tymi sprawami zanim zacznie się otwierać usta i pluć. .. wiedza ta nie kosztuje ani grosza. .. a potrafi rozszerzyć horyzonty myślowe. .i może też pomoże podjąć właściwą decyzję w czasie wyborów. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    Cogitans(2020-05-26)
  • @Cogitans - Są dwa żródła finansowania dla nauczycieli i dla pracowników samorządowych. Nauczyciele maja gwarancje państwową a pracownicy samorządowi opłącani są przez samorząd. Administracja nie dostała grosza, wiec prosze nie wprowadzać nikogo w błąd. A z wynagrodzeń osobowych pracowników samorządowych jutro miasto pokryje wydatki na cowvid-19,prawda? L(Kolejny raz okrada się najsłabszych:(
  • @Cogitans - A może "MIASTO"pozyska nowych inwestorów, przedsiębiorców, którzy zatrudnia ludzi do pracy i zapłacą podatki np. , na terenie Modrzewiny. Nowi INWESTORZY w Elblągu to więcej pieniędzy z podatków w budżecie miasta, szukajcie a znajdziecie. W żadnych samorządach nie tną od lat tyle w oświacie co w Elblągu. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    1
    HastagEL(2020-05-26)
  • Masz rację. .. .subwencja pokrywa jedynie wynagrodzenia nauczycieli. .. .administracja. .. .jeśli zarabiala poniżej 2600 to dostała tzw. podwyżkę. .. .choć napisałem, że raczej mało było takich przypadków. .. . Kolejna sprawa. .. jeśli to samprzad opłaca administrację i obsługę. .. To ma prawo samodzielnie decydować o tych pieniądzach. .. .prawda? Nie jestem tu obrońca włodarzy. .. .bi daleko mi do tego. .. .Ale skoro większość społeczeństwa popiera ustrój zwany demokracja. .. .to chyba powinno się godzić że wszystkimi jego zasadami. .. .? Prawda. .. .? A nie wybierać sobie to, co jest mu na rękę. .. .wydaje się, że skoro raz na kilka lat klaszczemy z radości, że możemy głosować. .. .to chyba powinniśmy tak samo klaskać, jeśli nasi wybrańcy podejmują takie decyzje. .. .? Takie podejście wydaje się być zgodne z logiką. .. twierdzenie z kolei, że ja nie głosowałem na nich. .. albo ja głosowałem nie ma żadnego sensu. .. .bo przecież wszyscy wyrażamy zgodę na demokrację. .. .t żadna różnica, kto na kogo głosuje. .. .godzimy się na każdy wariant. .. .teraz decyzja o cięciu etatów. .. dla nikogo nie jest pozytywna. .. .Ale wracamy do punktu wyjścia. .. .demokracja. .. .chcemy. .. .to mamy. .. .volenti non fit iniuria. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-05-26)
  • @HastagEL - Hm. .. .no może gdyby rząd nie zamknął całej gospodarki. .. to sytuacja byłaby inna. .. .Ale. .. jest jak jest. .. .podobno taki mamy klimat. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Cogitans(2020-05-26)
  • @Cogitans - Gdyby tak było, zawsze byłby ucisk. Hitlerowcy nadal by mordowali:(
Reklama