UWAGA!

Tyle mogą kosztować pumptracki

 
Elbląg, Tak obecnie wygląda plac przy ul. Oliwskiej, na którym ma powstać pumptrack
Tak obecnie wygląda plac przy ul. Oliwskiej, na którym ma powstać pumptrack (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Tylko jedna firma wystartowała w przetargu na budowę pumptracków, czyli rowerowych torów, które mają powstać przy ul. Oliwskiej w parku Traugutta i przy ul. Kłoczowskiego. Ile mogą kosztować obie inwestycje?

Dzisiaj w Ratuszu Staromiejskim otwarto oferty w przetargu na budowę pumptracków. To jedne inwestycji, na które najchętniej głosowali mieszkańcy w budżecie obywatelskim na 2021 rok. Urzędnicy oszacowali, że koszt budowy każdego z pumptracków wyniesie 470 tysięcy złotych.

Na przetarg swoją ofertę złożyła tylko jedna firma – BT Project z Poznania, która swoje usługi za budowę pumptracku przy ul. Oliwskiej (w parku Traugutta) wyceniła na 602 tysiące złotych, a pumptracku przy ul. Kłoczowskiego na 467 tys. złotych. W pierwszym więc przypadku różnica między szacunkami ratusza a oczekiwaniami firmy wynosi 130 tys. zł.

Komisja przetargowa będzie badała teraz szczegóły obu ofert. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, wykonawca będzie miał na realizację inwestycji cztery miesiące od podpisania umowy z samorządem. Decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najlepiej za dormo niech wybuduja i jeszcze dopłaca. Tak rozumuja rządzący.
 • Parking na Sienkiewicza z budżetu obywatelskiego dla wspólnot mieszkaniowych z Kościuszki kosztował 265 tys zł, parking również z BO dla wspólnot z ulicy Brzeskiej 100 tys. , a jak maja coś wybudować, co ma sens i będzie służyć całemu miastu to płacz. Socjalistyczny Elbląg wciąż jak żywy. Wspólnoty wara od pieniędzy BO!!!
 • Cieszmy się bo choć drogo to i tak dobrze że wykonawcą nie będzie ZZM bo wuwczas materiały dostarczyłby małżonek pani czerniejewskie, a wykonawcą projektu zostałby samozwańczy dyrektor pan Rybicki, całość kosztowałaby dwadzieścia razy więcej i dyła by to katastrofa.
 • Ci z Ratusza czemu nie robią przetargów na tanią wideo i ciasteczka na narady a biorą jedna zdroższych, na to sobie nie żałują a z pieniędzy podatników i dla podatników coś zrobić to już komisję!!! Mają 2 wice prezydentów a niby pieniądzy brak a tu trzeba utrzymać jednego i drugiego, na to nie patrzą!!! A niby w wyborach mówili że dla dobra Elbląga startują, kłamstwa a my wybieramy takich
 • Ciągi ścieżek rowerowych niech finansuja a nie jakieś pampersaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  9
  Qwertypoiu(2021-07-21)
 • Tyle samo ten cały Park ma kosztować co Mostek Elewów w bazantarni.
 • Czy ktoś się orientuje czy miasto odzyskało kary od wykonawcy za budowę toru łyżwiarskiegiego Kalbar przy Agrykola? Znalazłem artykuł z 2018 roku "Tor wrotkarsko-łyżwiarski "Kalbar"oddano do użytku ze znacznym opóźnieniem. Miasto wyliczyło wykonawcy jeden milion 156 tys. 601 zł i 57 groszy kary umownej za 45 dni. Radny Paweł Kowszyński uważa, że opóźnienie wyniosło 198 dni, więc kara to nieco ponad 5 milionów zł. "Taka ciekawostka. .. . Hashtagi: #Mieszkaniec
 • piękna inwestycja na wydojenie inwestora. .. .setki tysięcy w glebę pójdą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Jajnosik11(2021-07-21)
 • @Qwertypoiu - Zgoda, ścieżki są potrzebne ale czy kosztem skateparków lub pumptracków? Fundusze powinny znaleźć się na inwestycje zwiększające aktywność wszystkich grup wiekowych. Każda z nich ma inne potrzeby. Ja jeżdżę 50 lat po lesie, a Ty ileś po ścieżkach. Młodzież też chce poszaleć, i dobrze gdy będą mieli gdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  sceptyk(2021-07-21)
 • @Aleksandra 12wp@ - ale bełkot
 • Czy w elbląskim ratuszu naprawdę nie zostało już nikogo z rozumem, kto byłby w stanie uwalić ten szkodniczy, anty-przyrodniczy, poroniony projekt wylania dwóch kup betonu w mieście, jako już raz włodarz nam zrobił z garbem na Zatorze? Towarzyszu Koliński, przybywajcie z odsieczą, bo te szkodniki i bumelanty zaraz znowu postawią kolejnego klopsa za dużą bańkę, zaś słup-ratuszowe trolle będą bełkotać, że tak ma być, bo BUŻŻ®ŻETOBYWATELSKI i takie tam brednie. Przecież to szkodnictwo czystej wody i słupnicze załatwiactwo wyborcze jest! Hashtagi: #samorzad, #betonoza, #nieudolnosc, #bumelanctwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  8
  Brygada Młodzieżowa(2021-07-21)
 • @Brygada Młodzieżowa - rozdwojenie jazni towarzyszu ? biegasz z peleryna po miescie ? :)
Reklama