UWAGA!

Upamiętnili poległych i zamordowanych policjantów

 
Elbląg, Źródło: strona KMP w Elblągu
Źródło: strona KMP w Elblągu

Naszą tradycją w okresie obchodów Święta Policji stało się zapalanie zniczy w Elblągu, w miejscach, które upamiętniają poległych i pomordowanych policjantów. Tradycją również jest uczestniczenie w tym pani Marii Sadłowskiej, córki zamordowanego w 1940 roku polskiego policjanta.

Dziś komendanci elbląskiej Policji: insp. Robert Muraszko, oraz mł. insp. Tomasz Piaskowski, a także Maria Sadłowska złożyli wspólnie kwiaty w dwóch miejscach w Elblągu, które upamiętniają poległych Policjantów. Pierwszym z nich jest tablica pamiątkowa „Pomordowanym i Poległym Policjantom” przy Krzyżu Katyńskim znajdującym się na Cmentarzu Agrykola. Drugie miejsce to, to miejsce osobistej pamięci Pani Marii Sadłowskiej. Znajduje się ono na terenie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. Wiązanki oraz znicze złożono przy tablicy upamiętniającej Józefa Franczuka ur. W 1899 r., policjanta zamordowanego przez NKWD w 1940 r. – ojca Marii Sadłowskiej. Tablica została ustawiona w 2010 roku.

Ojciec pani Marii Sadłowskiej, Józef Franczuk, jest jedną z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Jego nazwisko znalazło się na tzw. ukraińskiej liście. Pani Maria do dziś nie wie jednak, gdzie spoczywają jego szczątki, być może w Bykowni.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A Igora Stachowiaka skatowanego i zabitego przez policję kiedy upamiętnią ?
 • i wielu innych
 • ale kompromitacja. .. .. wystarczy spojrzeć na to foto jak to wygląda, jakaś tabliczka za 120zł oparta na kamyczku ? i trawniczek przecież wy nie macie godności i wstydu ale jak obywatel towarzysz wychwala socjalistów bo sam przecież nim jest i mówi że to dobrze że tak robili to bijecie mu brawo, te sowieckie barachło w gdańsku wywieszało plakaty swojego czasu :. .. .. zero tolerancji zrobimy wam drugi katyń -miejsce uboju faszystów. .. .. i gdzie była policja ??? nie ma bo im wolno, gratuluje postępu i demokracji i współczuje jednocześnie
 • Tradycyjna wymiana covida
 • Zbrodnia przeciwko Policji to są ich zarobki.
 • Nikt nie zapraszał sami przyszli.
 • Ciezki zawód, robić łapanki na cywili za brak maseczki a niedługo zmuszanie do przyjęcia zastrzyku (cel to osiagniecie poszczepiennego covida jak w UK gdzie za sprawą cudo strzykawek mają po 50.000 zakażeń dobowych podczas gdy rok temu bez szczepien bylo zaledwie po 600 dziennych zakazen. A parszywe media jeszcze skłamią Ci w twarz że to bezpieczny preparat. .Powiedzcie to 21 letniej Angelice Łepkowskiej, która jeszcze w dniu 15 czer 2021 na grupie "TUI Poland - pytania i opowiedzi"dopytywała czy trafi na kwarantanne po powrocie z urlopu skoro na 7 lipca ma zaplanowaną drugą dawkę szczepienia. .. Ostatecznie "udało się"jej przyspieszyć tą drugą dawkę na 4 lipca. Na drugi dzien tj 5 lipca zmarła. .. Wczesniej w pełni zdrowa dziewczyna, jedynaczka. .. Matka, babcia i prababcia zdruzgotane. .prokukatura bada sprawę. Mam nadzieję że taki Horban i wszyscy antyludzie występujący w mediach i billboardach srogo za to wszystko zapłacą.
 • W PRLu była milicja, potem była Policja a teraz jest PISlicja albo pieski kaczyńskiego nie mylić z aniołkami Charliego
 • Coś ci się mocno pomyliło. Za PO policja pacyfikował górników. Za obecnej władzy policja działa zbyt delikatnie, według mojej opinii.
 • @000777 - Sami te plakaty wieszacie, prawaki cwaniaki. żal mi Was.
 • tak było jak mówisz wiadomo 100%, a auszwic to sami sobie więźniowie wybudowali i sami sobie cyklon B wrzucili a na Syberii kopią węgiel i rudę żelaza nie odpłatnie no i nie odpłatnie kanał białomorski wybudowali, karolek marx z kolesiami chciał dobrze ale mu nie wyszło brawo, demokracja i postęp jest po właściwej stronie, partia partia ura ura ura Lewactfoo przyszłością narodów świata nie ważne czy narodowe czy międzynarodowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  0000077(2021-07-23)
 • Te malutkie płytki pamiątkowe przy szkołach, to chyba jest głupi pomysł Kuratorium Oświaty. Miejsce pamięci jest zawsze na cmentarzu. Tam powinni pójść uczniowie. Co to za pamieć o zmarłych obok boiska, śmietnika i wyjścia z szatni do sklepu i parkingu, I płytka z napisem reklamowym firmy kamieniarskiej! To jest widoczny brak kultury przekazany uczniom! I przychodzi Pani z Rodziny i klęka w tym badziewiu osiedlowym. I co? Za rok znowu to upodlenie?
Reklama