UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Zacznę od podstawowych pytań: - Czym są prawa kobiet? - Czy kobiety mają odrębne prawodawstwo od mężczyzn oraz dzieci? Może Pani Posłanka lub ten tęczowy pancio z eurokołchozu potrafią w 1000 słowach odpowiedzieć rzeczowo na moje pytania? To medium na pewno z radością udostępni swoje łamy dla nacechowanych rzeczowością, logiką i kulturą słowa wypowiedzi. Bo przecież tzw lewica to elita, sól tej ziemi, sami wykształceni i świadomi obywatele.
 • RobertKoliński @B - Lewica Rewolucyjna wyjaśni ci to jednym zdaniem, iż nie mamy czasu na długaśne pierdoły, albowiem świat nam trzeba zmieniać, a nie klepać po próżnicy; Prawa kobiet w naszym kręgu kulturowym to są np. prawo do integralności i autonomii cielesnej, do czynnego i biernego prawa wyborczego, do sprawowania funkcji publicznych, do pracy, do sprawiedliwej i równej z mężczyznami płacy, do edukacji, do służby wojskowej, do zawierania umów, do wolności w dziedzinie rodzinnej, rodzicielskiej i religijnej. Mam nadzieję, że pomogłem; Hashtagi: #OdPrzedwczorajRowniezDostepDoAborcji;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  19
  RobertKoliński(2021-06-27)
 • @RobertKoliński - A wszyscy lewacy aby byli bez prawa do pracy to by Ci pasowało
 • RobertKoliński Dementuję oraz erratuję; Ten aforyzm poprawnie winien brzmieć następująco: - Aby wszyscy Polacy, mieli dostęp do pracy i uczciwej płacy, to Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, należy się nam jak na tacy; Rodacy:) Hashtagi: #iTObyMiPasowalo!, #xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  10
  RobertKoliński(2021-06-27)
 • @RobertKoliński - To Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, należy nam się jak mleko od krowy, pierw do pracy-później rozmowa o płacy, w tej kolejnosci będziemy płacić rodacy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Księgowy..(2021-06-28)
 • RobertKoliński @Księgowy.. - Jeszcze Was klasowo naprostujemy, ob. Księgowy, i to siłą argumentu, zobaczycie; Poranna gimnastyka umysłu i ćwiczenie na wyobraźnię przy poniedziełeczku; Czy bardziej opłaca się społeczeństwu oraz budżetowi państwa finansowanie rozlicznych form zasiłków, zapomóg, benefitów, tarcz & dotacji dla roszczeniowego byznesu (xd)oraz innych wszelkiego rodzaju form transferów społecznych z budżetu państwa, a tym samym w większości (!)z kasy podatnika, czy korzystniejszym dla wszystkich, a jednocześnie rozsądniejszym gospodarczo i stymulującym ekonomicznie, czyt. prorozwojowym byłoby zapewnić w zamian np. wszystkim obywatel/kom od np. 18 roku życia stały, bezwarunkowy dochód w wys. umożliwiającej godne przeżycie (Finowie testowali u siebie 900 ojro, Niemcy teraz testują 1200), ale nie zapewniający luksusów, na które już trzeba sobie zarobić? Win-win case, również dla kapitaluchów bez rozumu, którzy chcieliby zastąpić ludzi robotami i automatyką dla minimalizacji kosztów, ale o skutkach społecznych tej chciwej krótkowzroczności już nie myślą; [#TaxTheRich:)✊🌍🚩] Hashtagi: #lewica, #rozum, #odpowiedzialnosc, #RiGCz, #DiEM25
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  RobertKoliński(2021-06-28)
 • @RobertKoliński - Wiecznie pokrzywdzony i roszczeniowy koliński niech się za uczciwą pracę weźmie, a nie zagląda w cudzy portfel. Z takim nastawieniem pozostaniesz goło., a za kilka lat wózki pod marketem będziesz odprowadzał albo puszki zbierał.
 • @RobertKoliński - Szanowny towarzyszu Robercie. Niepotrzebnie straszycie bo nikt się was nie boi. Modelowym przykładem waszego państwa jest państwo budowane w latach PRL i słabo to wyszło. Idea państwa opiekuńczego tak jak komunizm jest ideą utopijną bo gwarantuje niesprawiedliwy podział środków podobnie jak kapitalizm. Państwo opiekuńcze biedą się karmi i jest głównym generatorem tej biedy ponieważ niszczy inicjatywę. Dziś ani jutro nikt nie odważy się powiedzieć koniec z państwem opiekuńczym bo byłoby to gwarancją przegranych każdych następnych wyborów. Więc pozostaje nam trwanie.
 • RobertKoliński Szanowny Anonimie, niestety ale nie jest to prawda, na wielu poziomach; )1.PRL całkiem nieźle nam wyszła, a zważywszy na obiektywne, powojenne i międzynarodowe trudności, to nawet pięknie:)2.Państwo opiekuńcze jest ideą przyszłościową, o czym świadczy nie tylko wybór tego systemu przez najbardziej postępowe i rozwinięte kraje na naszej planecie dziś, ale również wiedza płynąca z dokumentu futurystycznego pt. Star Trek, gdzie jak wiadomo - kapitalizmu ani kapitalistów nie uświadczysz!:)Przypadek?; 3.Nie trwanie, wy neoliberalne kokono-przetrwalniki z Acheron LV-426,ale POSTĘP i społeczny ROZWÓJ może nas jedynie uratować, co jest możliwe tylko we wspólnej, kolektywnej, zjednoczonej, socjalistycznej Europie, Towarzyszki i Towarzysze!:)🚩 Hashtagi: #SocjalizmWytyczaKierunekRozwojuLudzkosci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  RobertKoliński(2021-06-28)
 • @RobertKoliński - Towarzyszu Koliński Państwo opiekuńcze nie zapewnia rozwoju, mało tego, państwo opiekuńcze demoralizuje ludzi bo ci którzy mogą dostać coś za darmo przestają pracować i oczekują na więcej. Rozwój towarzyszu, zapewnia kasa na inwestycje i badania a w państwie opiekuńczym tej kasy nie ma bo została przejedzona. I zapewniam was towarzyszu że na świecie zawsze będa biedni i bogaci bo tak było nawet w czasach głębokiej komuny. Żaden system nie zapewnia i nigdy nie zapewni sprawiedliwości społecznej w formie oczekiwanej przez was tak jak nie zapewniła jej żadna rewolucja.
 • Ale gniot; Oczywiście, że państwo opiekuńcze zapewnia rozwój, cała Skandynawia czy wspólna UE są tego najlepszym przykładem. Kasa na inwestycje i rozwój a kasa na działania społeczne, to są dwa różne budżety, różne o rząd wielkości - mądre państwa i rządy potrafią ogarnąć obie sprawy bez szkody dla RiGCzu, takie czary:)Kapitaluchy hejtują państwo opiekuńcze, bo czują pismo nosem, że takie państwo zaraz dobrałoby się im do wyzyskującej i rabującej pracowników, zarobionej rzyci:)A sprawiedliwość w formie przeze mnie oczekiwanej - choć ciągle szczątkowej:)- to zapewniła już np. rewolucja informatyczna, a postawiłbym nawet śmiałą tezę, że rewolucja seksualna takoż; ) Hashtagi: #NiszczNeoliberalizm, #oligarchia, #TaxTheRich!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  tow. Koliński jak Prometeusz(2021-06-29)
Reklama