UWAGA!

Wspomnienie o Darku

 Wspomnienie o Darku

"Droga nie zna swojej drogi" napisał kiedyś ks. Jan Twardowski. Człowiek nie zna chwili, w której słowo "żegnaj" wybrzmi tonem głębokiej ciszy, nieukojonego żalu, tęsknoty tak silnej, że niedającej się wyrazić żadnym słowem. Tę chwilę przeżyliśmy 26 września, kiedy na cmentarzu w Elblągu żegnaliśmy niezwykłego człowieka – profesora Dariusza Waldzińskiego, zmarłego 22 września.

Profesor. Dariusz Waldziński urodził się 21 grudnia 1959 roku w Elblągu. W 1982 roku z wyróżnieniem ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni i wyruszył na podbój mórz i oceanów. Po niespełna pięciu latach powrócił na macierzystą uczelnię w roli dydaktyka, powoli odkrywając w sobie powołanie do nauczania i twórczego pisania. W 1995 roku uzyskał tytuł naukowy doktora, obejmując stanowisko adiunkta na Politechnice Gdańskiej.
       Kolejne lata na uczelni zaowocowały uzyskaniem tytułu doktora habilitowanego. W 1998 r. współtworzył Instytut Ekonomiczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu i objął funkcję jego dyrektora, będąc jednocześnie prorektorem tej uczelni. Od 2002 roku związany był z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prowadził wykłady dla studentów ekonomii, zarządzania, a także polonistyki, edukacji artystycznej i teologii. Jego zakres wiedzy był ogromny, a grono słuchaczy doceniało jego autentyczność, osobowość i doświadczenie. Był uznanym promotorem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.
       Obywatel. Profesor angażując się w przemiany społeczne w Polsce po roku 1989 udowodnił, że zależało mu na kreowaniu nowego, lepszego życia po odzyskaniu wolności przez Polaków. W 1990 roku, w pierwszych wolnych wyborach do samorządu, spróbował swoich sił i został wybrany do Rady Miasta Elbląga. Przez dwa kolejne lata (1990 – 92) pełnił zaszczytną funkcję wiceprezydenta miasta. W tym czasie wykazał się niebagatelną aktywnością zabiegając o reaktywację portu morskiego, organizując pierwsze w Elblągu Dni Morza i pierwszy zjazd założycielski Związku Miast Polskich. Sprawy edukacji były mu szczególnie bliskie, dlatego też jako wiceprezydent zaangażował się w Reformę Edukacyjną miasta oraz zainicjował utworzenie tzw. miasteczka szkolnego na bazie obiektów powojskowych. W 2001 roku profesor rozpoczął współpracę z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym OPEGIEKA w Elblągu na stanowisku doradcy zarządu ds. innowacji. Odpowiadał za koordynację prac naukowych i ich komercjalizację. Rozumiał, jak rzadko kto, konieczność ścisłej współpracy nauki z biznesem.
       Człowiek. Dariusz Waldziński był człowiekiem skromnym, uczynnym, o wysokiej kulturze osobistej, w imię wyznawanych ideałów, potrafił zrezygnować ze stanowisk, które piastował. Nie bał się nowych wyzwań! Najbliższa rodzina może być dumna, że miała takiego wspaniałego męża, ojca i syna.
       Żegnając Cię Darku, dziękujemy Ci za Twoją mądrość, którą się z nami dzieliłeś, za przyjaźń, którą nas darzyłeś oraz ogromne ciepło bijące od Ciebie. Będzie nam Ciebie brakowało. Żegnaj Darku.
      
Zarząd i pracownicy z OPEGIEKA w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jaka szkoda, że informacja pojawiła się po pogrzebie. I cały szacunek do Dariusza mogę już tylko wyrazić w internecie. Pozostanie pamięć i satysfakcja, że znałem bardzo ciekawego człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Dariusz Bocian(2011-09-27)
 • Mój nauczyciel przedsiębiorczości w liceum. Pokój jego duszy.
 • Wspaniały człowiek, a sam tekst mówi za siebie.
 • Mój ulubiony nauczyciel z Technikum Hotelarskiego, wielki żal w sercu! Żegnamy Pana [']
 • T. Hotelarskie pierwszy rocznik - to On wszystko rozpoczął. Szkoda tylko, że nie wiedziałem przed pogrzebem. Należy mu się wielki szacunek jako profesorowi i człowiekowi. UCZEŃ TH rocznik '96
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RK-UCZEŃ TH rocznik '96(2011-09-27)
 • Wspaniały wykładowca! Z ogromnym zainteresowaniem słuchało się Jego wykładów! Tekst w pełni oddaje sylwetkę Pana Profesora - skromny i wysokiej kultury. PWSZ bez Pana - to nie to samo! Kondolencje dla Rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  studentka PWSZ(2011-09-27)
 • R. I. P. Darku, szkoda, że dowiedzieliśmy się o wszystkim po pogrzebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  b. uczeń(2011-09-27)
 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, bo inaczej naprawdę będą martwi. .Darku. .będę pamiętał
 • wspaniały pedagog. Miałam okazje poznac jako nauczyciela w technikum hotelarskim. ostatnio wspominałam pana Darka. Nie wiedziałam -do dzis. Wielka szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka th 98r.(2011-09-27)
 • hmmmm. ..
 • heh to niesamowite jak ten sam czlowiek moze byc roznie odbierany. .. co do profesora i obywatela nie smiem zaprzeczac, jednak co do czlowieka. .. .w pewnych kregach niestety dal sie poznac od przeciwnej strony. .. niemniej jednak zycze mu, zeby spoczywal w spokoju. .. [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  the_fish(2011-09-28)