UWAGA!

Zmarł Zbigniew Piasecki

 Elbląg, Zmarł Zbigniew Piasecki
fot. arch ESKN

8 lutego w Elblągu w wieku 87 lat zmarł Zbigniew Piasecki - elbląski działacz sportowy i sędzia. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę.

Zbigniew Piasecki urodził się 9 listopada 1935 r. W Elblągu był m. in. dyrektorem przedsiębiorstwa „Elmal“. W jego życiu bardzo dużą rolę odgrywał sport. Zmarły przez trzy kadencje (w latach 1977 - 1989) był prezesem Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Elblągu. Kolejną kadencję (1989 - 1993) spędził na stanowisku sekretarza OZLA. Był sędzią lekkiej atletyki, tenisa stołowego, koszykówki i łyżwiarstwa szybkiego. Od 2011 r. był członkiem Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora.

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz kultury Fizycznej“, Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Złotą Odznaką Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Honorową Złotą Odznakę Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Był także działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. W elbląskim oddziale pełnił n. in. funkcje członka sądu koleżeńskiego, przewodniczącego komisji przewodnickiej. W latach 20006 - 2016 był prezesem Koła Przewodników Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w najbliższą sobotę (12 lutego) w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu (ul. Robotnicza 69) o godzinie 10. Po mszy św. około godziny 11 ciało zmarłego zostanie odprowadzone do grobu rodzinnego na cmentarzu komunalnym w Elblągu przy ul. Agrykola.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama