UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Zen - -"To kiedy kupujesz, żeby mieć potem wszystko za Friko?" - Jak oddasz mi wszystkie swoje dopłaty, te które dostajesz za friko !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zenekzmiasta(2019-04-27)
  • Ja nie dostaje za Friko, tylko za spełnienie wielu określonych wymogów UE. Już Ci mówiłem. Jak Ty chcesz mieć ,,za Friko" to bierz i kupuj. Sobie gospodarstwo, za takie 30 hektarowe z budynkami i maszynami, trzeba zapłacić -1,5-2 mln zł. No i potem możesz kosić ,,sałatę" 850 zł rocznie do ha tylko wiesz musisz wypełnić wszystkie wymogi o których pisalem wcześniej. Żeby takowe dostać, przede wszystkim mieć dobrze pomierzone uprawy i zgłoszone do KOWRU, co tam masz na każdej posiane
  • Zenek musiałbyś kupic za gotówkę, albo kredyt, bo ja mam niestety tylko ok 30 ha to tych dopłat za cały rok nie starczyłoby Ci nawet na zakup 1 hektara ziemi. A przecież musiałbyś mieć też Pieniądze na uprawę tej ziemi, na środki do produkcji, paliwo, smary, oleje silnikowe, hydrauliczne, przekładniowe, bo takich idzie dużo, np kombajn trzeba smarować przez wyjazdem w pole to idzie na to wiaderko smaru, paski wymienić, kosę od czasu do czasu, wałki. Zenek jeszcze raz dla Ciebie żebyś pamiętał dopłaty nie są za Friko tylko za spełnienie szeregu określonych wymogów, np zazielenienie, dyrektywa azotanowa, cross compliance, dobrostan zwierząt, księgi inwentaryzacji bydła kolczyki, badania wody, przeglądy opryskiwaczy, dla bydła muszą być staniwsika o odpowiedniej powierzchni- to jest mierzone, rejestr prowadzonych zabiegów agrotechnicznych, płodzmian z co najmniej 3 upraw. Uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin, zbiorniki na gnojowicę i płyty obornikowe w dużych gospodarstwach, przechowywanie dokumentacji lecznia stada przez 5 lat wstecz, to samo ze szczepieniem psów. Dokonywanie wpisów w księdze stada np narodzen i rasy, upadków i sprzedaży czy kupna, wypełnianie druków zgłoszenia, jak ktoś ma świnie to musi mieć maty na wjeździe dezynfekujące, księgę wejść i wyjść z chlewni, spełnić bioasekurację, musisz mieć numer gospodarstwa i numer siedziby stada, jak masz zwierzęta i wiele innych wymogów.
  • A zawsze też możesz kupić gospodarstwo za granicą w końcu u nas jest średnio tylko 213 euro do ha, to daje nam dopiero 22 miejsce w UE pod względem wysokości dopłat. Na Malcie dają 672 euro do ha, a w Holandii 418 euro, w Grecji 550 euro, a w Niemczech 308 euro, nawet w Czechach dają więcej- 242, jakbyś kupił sobie gospodarstwo w którychś z tych krajów, to byś miał jeszcze większe kokosy, a nie skromne 213 euro do ha w Polsce i byś miał dużo więcej kasy za ,,friko".
Reklama