UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Książkę czytałem i rozumiem zakrętkę autorki na punkcie tego miasta, bo czemu nie, ja lubię Czersk, ten koło Chojnic. W Kaliningradzie byłem, co prawda dość dawno, ale to co tam zastałem powodowało u mnie opad rąk i nóg. Byłem turystycznie, lecz oprócz koszmarnych osiedli z budką piwa na trawniku, katedry w remoncie, opuszczonego Domu Sowieta (koszmar nad koszmary ) i skorodowanych, na pół zatopionych statków i barek na Pregole w drodze do portu i grożącym śmiercią przejsć dla pieszych (zero reakcji na światła) nie zauważyłem tam nic atrakcyjnego. Chyba, że mamy na myśli cenę gorzały, która atrakcyjna była. Żal tego pięknego miasta Hanzy które teraz sowiety próbują reanimować koszmarnymi niby kamieniczkami nad rzeką.
  • Obecnie Kaliningrad mocno się zmienił. To już jest inne miasto niż to z początku lat 90.Powstało wiele osiedli, dla których inspiracją były nowe osiedla np. Gdańska. "Koszmarnosc" kamieniczek nad Pergolą to sprawa oceny, nie są one gorsze od niektórych elbląskich "retrowersji". Pamiętajmy, że Koenigsberg jak żadne inne miasto w regionie był bombardowany przez aliantów zanim zdobyła go armia czerwoaj. Spostrzeżenia o biedzie Królewca są zatem już tylko historyczne. Piszę to nie jako rusofob, którym nie jestem ale jako lubiący fakty i rzetelne oceny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    5
    BEZ ŚCIEM proszę(2023-10-23)
  • @BEZ ŚCIEM proszę - Oczywiście miało być "piszę to nie jako RUSOFIL, którym nie jestem... " ( Bsp )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    BEZ ŚCIEM proszę(2023-10-23)
  • @BEZ ŚCIEM proszę - nie są gorsze od niektórych "retrowersji" (retrowersja jest jedna, dotyczy zabudowy całego Starego Miasta) i to jest rzetelna ocena i fakty, taka jak w "Samych swoich".
  • Dzięki za wyjaśnienie mi tego co wiem:). Właśnie z tego powodu użyłem w tym określeniu cudzysłowu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    BEZ ŚCIEM proszę(2023-10-24)
Reklama