UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • .. .-personel kina Lichtspielhaus-. .. to kino z d. ul. Rzeźniczej. Obecnie w tym miejscu jest niezwykle wyposażona restauracja "Modosa". - Ksiądz Selke organizował budowę gmachu elbląskiego związku głuchoniemych i był jego prezesem.
  • @erg. - do erg. Nie miałem czasu, stąd zwłoka i tutaj. Powołujesz się na księgi adresowe …i słusznie, jednak jest w nich zgoła inny obraz: Grommelt jest pod 53,ale też i pod nr 6! Tak! Tak! Soldatenheim jest pod nr 59,ale też pod nr 5a ! Tak! Tak! W, ,Twoim” ENN nie kto inny tylko Hans Preuß pisze wprost, iż Bellevue z 5a, to późniejsze 59 ! Nie ma o czym dyskutować, Pan L. S. nie szukał w archiwach. .. ja tak ! Kataster nr 6 obejmuje przeszło sto lat, bliżej końca są wszyscy powszechnie znani. m. in. Raüber, Pamperin, Grommelt. .. tak, ,, Twój"Grommelt !!! Jest plan sytuacyjny, bez numerów !, ale czytając, ,Twoje"księgi adresowe można rozpoznać 5c, 5b, 5 są zgrupowane blisko miejsca obecnego kościoła, (za ogrodzeniem tzw, willi Bellevue), 5a jest trochę oddalona w prawo od nich. .. tyle i aż tyle. Proszę napisz gdzie według Ciebie wspomniani wyżej mieszkali, wskaż lokalizację nr 6,to chyba nie kłopot dla Ciebie ?!. Tylko nie zapomnij, iż inni uznani elblążanie, (oczywiście nie mam na myśli, ,lokalnego pasjonata historii"- Pana L. S. ), pisali już o tym, tylko umknęło to Twojej uwadze ! Hashtagi: #6=Grommelt=53#5a=Soldatenheim=Studentenheim=59
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    F.H.R.(2021-09-25)
  • @F.H.R. - do erg. .. Jeśli nie widzisz nr 6,to musisz pójść do specjalisty. .. !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    F.H.R.(2021-09-25)
  • @F.H.R. - do erg. 6 = Grommelt=53.. .!!! 5a=Bellevue, Soldatenheim, Studentenheim =59.. .!!! Hashtagi: #6=Grommelt=53#5a=Soldatenheim=Studentenheim=59
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    F.H.R.(2021-09-25)
Reklama