UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • A jak mówię ludziom 30+ a nawet 40+, że koło "Feniksu" przejeżdżał pociąg to się w głowę pukają...
 • Tak było! Masz rację! Ja mam sam jeszcze retrospekcje z dziecięcych lat. Ja z rodzicami stoję pomiędzy fotelami z tyłu w Syrenie. Tata wraz z innymi pojazdami zatrzymany na 12 Lutego w kierunku Hetmańskiej i wszyscy przepuszczamy pociąg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  NickOlson(2022-10-21)
 • No właśnie ja 30+ i jestem w szoku bo nie wiedzialam o tym, bardzo to ciekawe:) ja bym byla wdzieczna gdyby ktoś miał fotki restauracji ktora byla na szczycie gory Chrobrego, szukalismy w lato fotek ze znajomym ale nic nie mamy. Podobno sa tam ruiny jeszcze?
 • @J.B - Trzeba szukać pod nazwą Thumberg. A ruin jako takich to nie ma, ale po wejściu na szczyt góry trzeba podejść do lasku na nim i po lewej stronie nadal można zobaczyć alejkę między drzewami biegnącą w dół w stronę drogi między obecnym parkingiem a leśniczówką Dębica.
 • Ponieważ jest grupa ludzi których wiedza a raczej niewiedza poraża. Zauważam obecnie gigantyczną ignorancję.
 • @J.B - J. B.Jeżeli jesteś zainteresowana to zdobądź piękną książkę "Elbląg i okolice na starych pocztówkach" - wydawnictwo URAN z 2012 roku. Tam zobaczysz wszystkie przedwojenne budowle.
 • a po prawej stronie między kasztanowcami jeszcze nie dawno były schody (ze dwa trzy) i w miarę widoczne miejsce po murach, tylko, że gdy robili stok spychacze tam nieźle nabałaganiły, i nie wiem czy teraz co kolwiek tam jest. A po prawej stronie od tej alejki co mówisz był sad owocowy, później dość trudno dostępny przez zarośla i krzaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  okoniowaty(2022-10-22)
 • @J.B - Pozostałością są resztki fundamentów po restauracji i gospodarstwie ukryte już mocno w roślinnościach.
 • Dokładnie za feniksem dalej między budynkami na zaciszu i wyjeżdżał wprost na skrzyżowanie do Zamechu, żeby skręcić w prawo tuz przed bramą główną do zakładu a dale sieciowo przez teren zakładów wprost do dworca Elbląg Zdrój.
Reklama