UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dla wyjaśnienia: ZHP w latach 70 - tych wciąż był organizacją kontynuującą działalność charakterystyczną dla tego Związku. W 1973 roku utworzono Federację Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, do której należał też ZHP, ale nie zmienił on swoich postaw i zasad działania. Mimo tych zmian ZHP był aktywny w wielu dziedzinach życia, a przykładowo harcerze byli istotną siłą w zabezpieczniu pielgrzymek Jana Pawła II w Polsce zarówno w 1979 roku jak i w następnych latach w czasach PRL. Nigdy oficjalnie ZHP nie posługiwało się przymiotnikiem socjalistyczny. Tak na marginesie nawet Zrzeszenie Studentów Polskich, które od 1973 roku stało się Socjalistycznym Związkiem Studentów Polskich, też starało się utrzymać tradycje ZSP chociaż nie było to łatwym zadaniem.
  • @NOPK - Nie wiem do końca co miał na celu Twój wywód, chociaż się domyślam. Wiem gdzie i kiedy byłem. W połowie lat 70tych młodzież szkół średnich zapisywano mniej lub bardziej na siłę do tego para harcerstwa o którym wyżej. I nazywało się to hsps.
Reklama