UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ale beka - "50 lat temu wiele miast Polski północnej". Wszystko byle tylko nie napisać, że "miasta NA WYBRZEŻU", którego Elbląg zawsze cześcią był i. .. jest :)Dobrze, że chociaż ktoś pisze, że jesteśmy na Północy. No, ale jakby to wyglądalo w obecnej kuriozalnej sytuacji administracyjnej - Elbląg, niby miasto tzw. Warmii i Mazur, "odwiecznie związany"z Olszczynem, a tu nagle wymieniany, jako "miasto Wybrzeża"i do tego strajkujący z resztą miast Pomorza :)Jeszcze ktoś zacznie drążyc temat czemu kiedyś otwarcie mowiono o nas, jako o Wybrzezu (czyli prawidlowo), a teraz robią, co mogą byle tylko unkać tego slowa. A najsmutniejsze, że robią to niby elbląskie media :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    35
    4
    Do_pomorskiego(2020-12-14)
  • redaktor @Do_pomorskiego - Szanowny Czytelniku, zmieniliśmy na Wybrzeża, choć to nadal północna Polska :). Też mnie to zastanawia, dlaczego w potocznym języku zniknęło już to powszechne wówczas określenie. Kiedyś był nawet "Głos Wybrzeża", który przeszedł do historii.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    redaktor(2020-12-14)
  • @redaktor - W przypadku naszego miasta to niestety wszystko przez kreskę na mapie postawioną w złym miejscu. Różni ludzie z nowego "regionu"robią wszystko, żeby Elbląg zapomniał skąd pochodzi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    4
    Do_pomorskiego(2020-12-14)
  • @redaktor - Zawsze wolałem "Wieczór Wybrzeża", też już dziś historyczny - było dla młodzieży, dla kobiet, na plażę, dla radiowców, telewidzów, majsterkowiczów, działkowiczów, edukacyjnie, dla kierowców; generalnie mniej wodolejstwa oraz tam na końcu był komiks (nie mylić ze "Światem Młodych"), zwykle Janusza Christy, od którego się zaczynało lekturę:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    0
    Do Wyboru Do Koloru(2020-12-14)
  • @redaktor - Teraz bardziej pasuje okreslenie Pomorze, gdyz zgodne jest ono z koncepcja Rudego. Wybrzeze to taka nazwa z Polski przedwojennej Garbusiarz cyklista
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Zbyszek 1(2020-12-14)
  • redaktor @Do Wyboru Do Koloru - Też wolałem "Wieczór":)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    redaktor(2020-12-14)
  • @Do_pomorskiego - Podziękujmy gintownowi dziewałdowskiemu za warmińsko mazurskie, było referendum i 90% ludzi było za pomorskim, i jak to przeszło?
  • @redaktor - Ja też. .. zwłaszcza ten który. .. w pysku pies niósł ! Elbingerer.
  • @Do_pomorskiego - jak mnie czas nie mili ""to wszystko na dzis to tylko > > > kasa i kasa no i układziki i furtki w""Konstytucji ""> > na tamte czasy to tylko > > Pozdrawiam
Reklama