UWAGA!

"Zjazd ZNP zostaje odwołany" (Głos z przeszłości, odc. 82)

 Elbląg, Głos Wybrzeża nr 111, 1950 r.
Głos Wybrzeża nr 111, 1950 r.

- Elbląska Spółdzielnia Spożywców sprowadziła większą ilość węgla – pisała prasa w 1950 r. Zapraszamy na kolejną podróż w czasie.

W kolejnym odcinku Głosu z przeszłości cztery szybkie informacje z Elbląga. Na koniec wyjątkowo odwiedzimy też Trójmiasto, w którym w 1950 r. były problemy z czystością pomieszczeń portowych.

 

Odwołanie zjazdu ZNP

"Zapowiedziany na dzień dzisiejszy zjazd Związku Nauczycielstwa Polskiego zostaje odwołany. O nowym terminie zjazdu członkowie związku będą zawiadomieni osobno".

 

Walne zebranie pracowników spółdzielni "Kuter Elbląski"

"W dniu dzisiejszym, tj. 23 bm., o godz. 9 odbędzie się w siedzibie Pow. Rady Związków Zawodowych przy ul. Słonecznej walne zgromadzenie członków spółdzielni pracy Kuter Elbląski".

 

Ogródki działkowe należy odpowiednio uprawiać

"Zarząd Pracowniczych Ogródków Działkowych wydał zarządzenie, by do końca bm. wszystkie ogródki działkowe były całkowicie i należycie uprawione. Po tym terminie ogrody będą lustrowane przez komisje kontrolne ZPOD".

 

ESS sprowadziła węgiel

"Elbląska Spółdzielnia Spożywców sprowadziła większą ilość węgla. Jest on sprzedawany bez ograniczenia przy ul. Hetmańskiej".

 

Zwiększyć troskę o czystość pomieszczeń portowych

"Praca trymerów, załóg służby technicznej, warsztatowej itp., została już dawno doceniona jako odpowiedzialna i trudna. Nie zwrócono tylko dotychczas należytej uwagi na pracę sprzątaczek portowych, która również wymaga dużego wysiłku, a na ogół jest niedoceniana.

Z przeładowywanego węgla unoszą się tumany kurzu, osiadając na budynkach i przenikając do pomieszczeń. Można by niekiedy sobie mylne przekonanie, że sprzątaczki portowe nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Przykładem jest tu chociażby tow. Pelplińska, która pracując w porcie od roku 1947 r., zdobyła opinię najlepszej sprzątaczki. Należałoby wyciągnąć wniosek, że nawet w takiej dziedzinie pracy, jak sprzątanie trzeba wprowadzić współzawodnictwa, które spowoduje podniesienia czystości pomieszczeń portowych".

 

Źródło: Głos Wybrzeża nr 110, 1950 r.

 

Cykl Głos z przeszłości powstaje we współpracy z Biblioteką Elbląską.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama