UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15 lat temu w Elblągu... Elmeat budował nową siedzibę

Elbląg, 15 lat temu w Elblągu... Elmeat budował nową siedzibę

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 24 października 2001 r. Wówczas informowaliśmy o tym, że przy ul. Mazurskiej ruszyła budowa nowej siedziby elbląskich zakładów mięsnych. Dziś to już tylko mgliste wspomnienie.

Firma, która w obchodzi 109 rocznicę istnienia, w ramach dostosowania się do unijnych norm musi przeprowadzić gruntowny remont pomieszczeń i sprzętu. Jak mówią szefowie zakładu, czas na modernizację mija 31 grudnia.
       Pieniądze na nowy zakład - 10 milionów złotych - miały pochodzić ze sprzedaży atrakcyjnie położonej działki przy ul. Żeromskiego francuskiej sieci supermarketów Leclerc. Transakcja, którą zawarto na początku roku, ma jednak charakter wiązany - pieniądze trafią na konto firmy w zamian za korektę miejscowego planu zagospodarowaniu miasta i wpisanie w miejsce zakładów mięsnych centrum handlowego. Elbląscy radni zmiany planu wciąż jeszcze nie zatwierdzili (zgodnie z procedurami ma się to odbyć dopiero na przełomie roku) i zarząd spółki stanął o obliczu ogłoszenia upadłości firmy.
       Jak zapewnia zarząd Elmeatu, zakład znalazł rozwiązanie problemu.
       - Doszliśmy do porozumienia z wykonawcą nowego zakładu, firmą Pelbud z Iławy - mówi prezes Andrzej Kłyk - że wejdzie ona na teren budowy. Pieniądze, zanim otrzymamy je od Leclerca, chcemy uzyskać ze sprzedaży akcji. Wycofaliśmy także z elbląskiego sądu gospodarczego wniosek o ogłoszenie upadłości.
       Emisją akcji zajmie się jedno z elbląskich biur maklerskich. Ma ich być kilkadziesiąt tysięcy (prezes nie chce jeszcze podawać dokładnej liczby). Jedna ma kosztować 2,21 zł, ale nie trafią one w ręce drobnych inwestorów. Prezes Kłyk mówi, że Elmeat czeka na inwestora strategicznego.
       Sprzedaż akcji ma się rozpocząć w listopadzie.
       Nowa siedziba zakładów mięsnych - przy ul. Mazurskiej - ma być gotowa na przełomie marca i kwietnia 2002 roku.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama