UWAGA!

Brygady młodzieżowe do walki z korupcją

Zarząd Miejski ZMS zorganizuje brygady szturmowe, które po krótkim przeszkoleniu przystąpią do walki z korupcją i nadużyciami, informował Głos Elbląga z 21 sierpnia 1957 r.

W dniu 16 bm. odbyło się kolejne posiedzenie komitetu do walki z nadużyciami, złodziejstwem i spekulacją, zorganizowane przez Zarząd Miejski Młodzieży Socjalistycznej.
     W posiedzeniu wziął udział zastępca przewodniczącego Prezydium MRN, tow. Dębiński, zastępca komendanta MO, tow. Piotrowski, oraz prokurator, tow. Zasoński.
     Po dłuższej dyskusji opracowany został plan działania walki z nadużyciami i spekulacją. W tym celu Zarząd Miejski ZMS zorganizuje brygady szturmowe, które po krótkim przeszkoleniu przystąpią do walki z korupcją i nadużyciami.
     Do brygad szturmowych przyjmowana będzie młodzież, która nie może patrzeć na panoszące się złodziejstwo i spekulację. Na odbytym posiedzeniu postanowiono, że młodzież dołoży wszelkich starań, aby ukręcić łeb spekulacji i złodziejstwu, jakie istnieją w Elblągu.
     O konkretnych wynikach pracy brygad szturmowych będziemy systematycznie informować czytelników na łamach naszej gazety.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak nic pradziadek CBA...:D
 • I chyba ten artykuł był iskrą zapalającą słuszny gniew braci Kaczyńskich
 • "...postanowiono, że młodzież dołoży... ukręcić łeb..." Teraz młodzież też zachowuje się jak jej tatusiowie z brygad sztrurmowych. Niedaleko pada jabłko... ;-) ps. "szturmowe" zajefajna nazwa- UUUUURRRRRaaaaa!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spec-ulant(2007-08-23)
 • Pieprzycie towarzysze. Was bardziej śmieszy walka z korupcją niż wręczanie pod lada bombonierki? obrzydza was bardziej instrument kontrolowanej łapówki czy tez wielomilionowe wały, jak te z Opolu? Odpowiedzcie szczerze w duchu. Nie musicie tutaj. Dodajcie jeszcze odpowiedź..czy wolicie życ w kraju takim jak Szwecja, czy też takim jak kraje ZBiRu, gdzie milicjant sam przetrząsa portfel w posuzkiwaniu lapówy ?????
 • Brygady szturmowe ??? To pewnie coś jak "Młodzież Wszechpolska" ??? Ciekawe jak oni piwo zamawiali, czy tak jak współcześni ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  celebes(2007-08-23)
 • mieli plan ale publicznie w gazetach przecieku co do tego planu nie było! strach sie było bać, jak sobie jakis inteligentny człowiek zaczął wyobrażac to tez tow. wymyślili, teraz to każdy wszystko wie , aż co za czzasy kiedys bywały,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stary grzyb(2007-08-23)
 • JASNOŚĆ " O konkretnych wynikach pracy brygad szturmowych będziemy systematycznie informować czytelników na łamach naszej gazety." informuj Olaf informuj :D poczytamy, pośmiejemy się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2007-08-24)
Reklama