UWAGA!

Cały kraj wita święto 1 Maja

 
Elbląg, Cały kraj wita święto 1 Maja

Miasta, miasteczka i wsie całego kraju - uroczyście przystrojone - przygotowują się do obchodów Święta Pracy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 maja 1965 roku.

W piątek - w przeddzień święta 1 Maja - Warszawa już w pełni gali. Ulice i gmachy udekorowane flagami biało-czerwonymi i czerwonymi, portretami przywódców narodu i transparentami. W zakładach pracy, instytucjach, szkołach i wyższych uczelniach odbywały się nadal uroczyste akademie i wieczornice.
       Trasa centralnej manifestacji - ulica Marszałkowska na odcinku Królewskiej do placu Konstytucji również została odświętnie przybrana. Wzdłuż trasy - portrety przywódców polskiego ruchu robotniczego, flagi i transparenty. Naprzeciw trybuny honorowej ustawionej na wprost głównego wejścia do pałacu Kultury i Nauki transparenty z hasłami wzywającymi do realizacji programu Frontu Jedności Narodu, uchwały IV Zjazdu PZPR, do jedności międzynarodowego ruchu robotniczego i braterstwa wszystkich ludzi miłujących pokój, do umacniania przyjaźni między Polską i Związkiem Radzieckim.
      
***
       W artykule została zachowana oryginalna pisownia.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama