UWAGA!

Czasowe ograniczenie

Od 21 bm. ogranicza się sprzedaż benzyny za gotówkę - dla taksówek do 15 litrów dziennie, a dla indywidualnych odbiorców do 5 litrów, informował Dziennik Bałtycki z 22 listopada 1956 r.

W związku z istniejącymi obecnie pewnymi trudnościami w zaopatrzeniu kraju w benzynę (etylinę), spowodowanymi niekorzystną sytuacją dowozową, Centralny Zarząd Obrotu Produktami Naftowymi wprowadza przejściowe (do końca br.) ograniczenie sprzedaży benzyny motorowej.
     Z dniem 21 bm. ograniczono wydawanie na bony towarowe benzyny ze stacji benzynowych do 20 litrów na jeden samochód. Od 23 bm. wstrzymana zostaje również realizacja wszystkich wydanych dotychczas bonów na benzynę. Stacje wydawać je będą wyłącznie na bony ponownie ostemplowane. W związku z tym wszyscy posiadacze bonów powinni jak najszybciej ostemplować je w miejscach zakupu.
     Ponadto od 21 bm. ogranicza się sprzedaż benzyny za gotówkę - dla taksówek do 15 litrów dziennie, a dla indywidualnych odbiorców do 5 litrów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ale komuchy z tym racjonowaniem bezyny byli konsekwentni ! 30 lat później, w 1986 r. było ciągle to samo (kartki). A ówczesny towarzysz d/s propagandy w KW PZPR w Elblągu - brodaty dżentelmen Kowalczyk uświadamiał wszystkich na około, że "Polska nie jest zainteresowana rozwojem motoryzacji, ponieważ nie ma własnych źródeł paliw". Dzisiaj ten eks-towarzysz siedzi gdzieś tam w Indiach na konktrakcie i jest specjalistą od turbin. Ciekawe - czy dalej trwa w swej opinii n/t. motoryzacji w Polsce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bronek Zastawa(2006-11-22)
 • Pażdziernik rok1956- dojście Gomółki na I sek.KC. Pamiętam jak rosjanie udający polaków i wojskowi w polskich mundurach nie znający polskiego, masowo opuszczali Polskę. Marynarka rosyjska stała w Zatoce Gdańskiej. I to chyba było pierwsze zakręcenie kurka z ropą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cimafiej(2006-11-23)
Reklama