[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy odbudowa elbląskiej Starówki ruszy z miejsca?

Sprawa odbudowy zabytkowych kamieniczek elbląskiej Starówki ma już za sobą długa historię - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 maja 1962 roku.

W 1959 roku specjalna komisja złożona z przedstawicieli Prezydium WRN w Gdańsku i czynników miejscowych zadecydowała włączenie do planu 5-letniego odbudowy kamieniczek przy ul. Wigilijnej. Dwie z nich nr 4 i 5, pochodzące z XIV wieku oraz kompleks obiektów byłego szpitala, o którym pierwsze zapiski datują się z 1242 roku, zostały przeznaczone na stałe pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu.
       Bezpośrednio po tej decyzji popełniono błąd. Nie powierzono mianowicie opracowania założeń wstępnych specjalistom. No i projekt wstępny nie został zatwierdzony. Błąd ten został już naprawiony. Całość dokumentacji opracowuje Biuro Projektów Pracowni Konserwacji zabytków w Gdańsku. O ile nie znajdą się jakieś przeszkody, prace te powinny być zakończone już w br. i teoretycznie odbudowa może ruszyć w 1963 roku.
       Na wszystko potrzebne są jednak pieniądze. Całkowity koszt odbudowy wszystkich obiektów wyniesie około 10 mln zł. W obecnej fazie wiadomym jest, że SFOS ma partycypować w granicach 1,2 mln zł, mają też być uruchomione kredyty Wojewódzkiego Wydziału Kultury i kredyty miejskie.
       Całość sprawy jest obecnie w opracowaniu Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku. Dobrze byłoby, aby ostatecznie decyzja mogła zapaść do końca obecnego roku, a tym samym być umieszczona na planie finansowania robót na przyszły rok.
      
mgr Rościszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama