UWAGA!

Głośna elektrownia

Elektrownia w Elblągu stała się już dumą mieszkańców, ale niestety, zarazem i zmorą, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 30 października 1956 r.

Przeraźliwe buczenie, zwłaszcza w okresie nocnym, spędza ludziom sen z powiek.
     Pytamy inż. Turbaczewskiego z elektrowni o przyczyny tego zjawiska.
     - Dwie są przyczyny buczenia. Jedną z nich są wentylatory wyciągowe, które usuwają spaliny z kotłów. A drugą - wydmuchiwanie nadmiaru pary na dach w okresie próby nowych kotłów, które wymagają specjalnego nagrzana rurociągów.
     Z dalszej rozmowy wynika, że nowe kotły są obecnie w przeglądzie a czeska turbina o mocy 25 MW otrzymuje na razie parę ze starych kotłów. Nowe kotły będą uruchomione w drugiej połowie bieżącego miesiąca.
     A więc, znów czeka nas solidna porcja buczenia. Pozostaje na to jedna rada, zresztą dość trudna - więcej cierpliwości. Przecież próby kotłów wreszcie kiedyś skończą się.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A kto mi odpowie? Co jest więcej warte? Tamto buczenie? Mieszkałem na Brzeskiej! Czy brak chociażby jednego megawata w naszej obecnej ciepłowni? Za nasze podatki pobudowaliśmy elektrownie na śląsku, a teraz musimy płacić grube pieniądze za przesyłanie energii! to tak jak z zadeptaniem Tatr! tam ograniczyć należy ilość ceprów ( czytaj turystów ) polskiego morza się nie zadepcze! No fakt! Tylko Pan jezus chodził po wodzie!!!!! Panie redaktorze! Nie wystarczy poczytać gazet i przedrukować artykuł! Może tak odrobinę własnej pracy za w końcu nie małe pieniążki? Nie wszyscy w necie to blondynki! Z poważaniem:
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ciekawski!(2006-11-06)
Reklama