UWAGA!

Komisja Lokalowa wyjaśnia

W Elblągu rozeszła się wiadomość, że domki jednorodzinne zakupione na własność nie podlegają dokwaterowaniu w przypadku istnienia nadwyżek mieszkaniowych, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 6 października 1956 r.

W związku z tym Komisja Lokalowa wyjaśnia, że wiadomość ta nie ma żadnego uzasadnienia. Dokwaterowaniu istotnie nie podlegają domki, ale tylko wtedy, gdy zostały wybudowane po wojnie lub gdy koszt odbudowy przekraczał 25 proc. wartości obiektu.
     Ponadto, gdy domek zamieszkały jest przez rodzinę w taki sposób, że ewentualna nadwyżka jest minimalna. Dotyczy to zarówno budynków nabytych na własność, jak i wydzierżawionych. Jest tylko ta różnica, że właściciel może sobie sam znaleźć sublokatora, który zajmie nadwyżkę i nie ma obowiązku zgodzić się na kandydatów proponowanych przez Wydział Kwaterunkowy. Jeśli więc właściciel domku, u którego istnieje nadwyżka mieszkaniowa, nie zagęści pomieszczeń zgodnie z dekretem o publicznej gospodarce lokalami - Wydział Kwaterunkowy ma prawo dysponowania nadwyżką bez względu na to, czy domek jest własnością prywatną, czy też nie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama