UWAGA!

List otwarty

Członkowie partii powinni z całą stanowczością zwalczać wszelkie przejawy awanturnictwa w sprawach gospodarczych i politycznych, powinni umieć cierpliwie wyjaśniać stanowisko partii, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 24 października 1956 r.

Plenum Komitetu Powiatowego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Elblągu po zapoznaniu się z przemówieniem tow. Gomułki, w którym szczerze i otwarcie uwypuklono braki minionego okresu i trudną sytuację gospodarczą w kraju, zwraca się do wszystkich członków partii naszego powiatu aby: każdy członek partii do głębi przestudiował uchwały VIII Plenum Komitetu Centralnego i wyciągnął dla siebie właściwe wnioski.
     Każda uchwała i każda dobra myśl powinna wyrażać się nie tylko w słowie, lecz każdy z nas czynem produkcyjnym winien zadokumentować swe poparcie uchwał VIII Plenum.
     Członkowie partii powinni z całą stanowczością zwalczać wszelkie przejawy awanturnictwa w sprawach gospodarczych i politycznych, powinni umieć cierpliwie wyjaśniać stanowisko partii, w szczególności w stosunku do spółdzielni produkcyjnych, by nie dopuścić do zamarznięcia ziemiopłodów na polu, by wywiązać się z obowiązków wobec państwa, nie dopuścić do kradzieży mienia społecznego.
     Niech każda organizacja partyjna stanie się prawdziwym kierownikiem swego terenu i poczuje pełną odpowiedzialność za całą gospodarkę, by nie narazić naszego państwa ludowego na straty z powodu nierozsądnych kroków. Mówmy ludziom prawdę. To nasza broń przeciw tym którzy chcą wywołać dezorientację. Prawda ta jest zawarta w przemówieniu tow. Gomułki i uchwałach VIII Plenum Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama