UWAGA!

Oddajcie swą krew dla braci Węgrów

Służba zdrowia naszego miasta zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców Elbląga, aby zgłaszali się na honorowych krwiodawców, dokumentując własną krwią solidarność z narodem węgierskim, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 31 października 1956 r.

W całej Polsce stacje krwiodawstwa prowadzą w tej chwili akcję niesienia pomocy ofiarom zaburzeń na Węgrzech. Pomoc ta wyraża się w wysyłkach plazmy i świeżej krwi. Robotniczy Elbląg także nie może pozostać w tyle. Dlatego służba zdrowia naszego miasta zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców Elbląga, aby zgłaszali się na honorowych krwiodawców, dokumentując własną krwią solidarność z narodem węgierskim.
     Chętni zgłaszać się mogą w dniach 1, 2 i 3 listopada br. do Stacji Krwiodastwa przy Szpitalu Miejskim ul. Żeromskiego w godz. od 9 do 16. Wiek krwiodawców od 20 do 45 lat.
     W związku z ograniczonymi godzinami przyjęć zwracamy się z apelem do dyrekcji poszczególnych zakładów pracy, aby nie utrudniły swym pracownikom wyjścia w czasie pracy, lecz przeciwnie - polecili wydać przepustki honorowym krwiodawcom, by ci bez przeszkód mogli udać się do Stacji krwiodawstwa.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oddajcie swą krew dla braci Węgrów. UWAGA! W związku z ograniczonymi godzinami przyjęć zwracamy się z apelem do dyrekcji ... To nie można było trochę wydłużyć godzin przyjęć? :)
 • kolego! Widzę że jesteś bardzo młody! kiedyś zakład pracy nie robił żadnej łaski aby zwolnić pracownika z pracy gdy chciał oddać honorowo krew!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Doradzca!(2006-11-06)
 • ale to była zgniła i śmierdząca komuna! Teraz jest lepiej! Zaraz nasze szpitale zaczną kupować krew na zachodzie! Przecież nie wezmę dnia urlopy aby iść i oddać za darmo krew za którą szpitale i tak stacji krwiodawstwa muszą zapłacić!!!!! A krew od kaczorów nadaje się tylko na czerninę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Doradzca!(2006-11-06)
Reklama