UWAGA!

Odnowiony bar

„Tęcza” zmieniła już charakter, teraz kolej na „Zacisze”, informował Dziennik Bałtycki z 13 marca 1957 r.

Swego czasu dwukrotnie pisaliśmy o barze samoobsługowym „Tęcza” w Elblągu przy ul. 1 Maja. Sygnalizowaliśmy dyrekcji Elbląskich Zakładów Gastronomicznych, że bar ten to siedlisko najgorszych szumowin, chuliganerii itp.
     Dyrekcja EZG widocznie doceniła ten fakt i po kliku tygodniach zawiadomiła naszą redakcję, że bar „Tęcza” zgodnie z dawną tradycją przebudowany będzie na kawiarnię.
     Upłynęło kilka tygodni od chwili ogłoszenia odpowiedzi w „Dzienniku”, a w „Tęcza” nadal „okupowana” była przez pijaków. Aż wreszcie pewnego dnia lokal zamknięto. Przystąpiono do remontu, który trwał stosunkowo niedługo, bowiem już 1 marca lokal na nowo otwarto.
     Z wielką radością przyjęli elblążanie miły przytulny kącik, gdzie można spędzić wieczór przy czarnej kawie. Ściany pięknie wymalowano, podłoga pokryta czerwonymi chodnikami – słowem czyściutko, milutko i przyjemnie.
     Kawa z ekspresu i doskonałe wyroby cukiernicze to specjalność zakładu. Wystarczy obejrzeć „słodkie cuda” najwytrawniejszych elbląskich cukierników ukazane w oknach wystawowych. Duże zainteresowanie wzbudza eksponat z cukru – żaglowiec na pełnym morzu „Pirat”, który wystawiany był przez elbląskich cukierników na krajowej wystawie cukierników w Krakowie.
     Mimo szczupłości lokalu miejsc w „Tęczy” jest sporo. Na piętrze w dwóch małych salkach znajduje się kilkanaście stolików, gdzie również z przyjemnością można pogwarzyć. Uprzejme kelnerki krzątają się żwawo, aby jak najszybciej obsłużyć dość licznych klientów.
     Tak więc pijacy stracili jedną z „przodujących” w Elblągu spelunek, za co należy się serdeczne podziękowanie dyrekcji EZG.
     A teraz kolej na drugą spelunkę mieszczącą się w barze „Zacisze” przy ul. Kościuszki. Może i ten lokal doczeka się tego, że zamiast odoru wódki zapachnie w nim prawdziwa czarna kawa. Oby nastąpiło to jak najszybciej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama